visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
سرو
۱۳۹۷/۴/۶ - ۲۱:۲۰
ثبت ملی یک درخت سرو کهن در کازرون
ارزش میراث طبیعی فارس تایید می‌شود
ثبت شدن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی علاوه بر اینکه به آنها شناسنامه می‌دهد، ارزش تاریخی آنها را نیز به اثبات می‌رساند و در گردشگری مطرح می‌سازد.
گزارش تصویری : موزه دفاع مقدس همدان
۱۳۹۷/۲/۸ - ۲۲:۴۱
گزارش تصویری : دیدنی های همدان
از جمله دیدنی های استان همدان میتوان به غار علیصدر ، غار آکواریوم و آبشار گنجنامه همدان،آرامگاه بوعلی سینا و آرامگاه باباطاهر عریان و موزه دفاع مقدس اشاره کرد
گزارش تصویری روز جهانی زمین پاک
۱۳۹۷/۲/۱ - ۲۱:۳۷
گزارش تصویری : روز جهانی زمین پاک
روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند .
پاسارگاد
۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۳:۲۶
امام جمعه پاسارگاد اعلام کرد
توسعه جنگل های پاسارگاد با هدف گردشگری
امام جمعه پاسارگاد با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی مناسب برای حفاظت و حراست از جنگل ها، گفت: توسعه جنگل ها با هدف گردشگری و جلوه و زیبایی منطقه دنبال شود .
میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۲۰:۳۷
با سرمایه گذاری بیش از ۷۰۰ میلیون تومان
۲ اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان بوانات افتتاح شد
دو اقامتگاه بوم گردی در شهرستان بوانات با اعتباری بیش از ۷۰۰ میلیون تومان و اشتغال زایی ۱۲ نفر در دو روستای شهرستان بوانات با حضور معاون محترم فرماندار، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین و مدیران شهرستان افتتاح شد.
گل نرگس
۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۱۷:۲۹
بازدید از جشنواره گل نرگس کازرون
جشن گل
جشن گل نرگس در بهمن ماه امسال بار دیگر در کازرون برگزار می شود:
منطقه گردشگری دریاچه اوان قزوین
۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۱:۴۳
سرمایه گذاری کم رمق در مناطق نمونه
مناطق نمونه گردشگری فارس رونق بگیرد
پیام خبر: مناطق نمونه گردشگری فارس تاکنون چندان به عنوان فرصت ویژه گردشگری مد نظر قرار نگرفته، ظرفیت هایی که به اقتصاد گردشگری کمک شایانی می کند اما هنوز رونق ندارد.
دوسیران
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۱۹:۲۶
طرحی برای روستای بدون بیکار
جلسه طرح ملی روستای بدون بیکار در دهکده گردشگری دوسیران برگزار شد
دهکده گردشگری دوسيران يكي از روستاهاي تاريخي كازرون از شهرستانهای استان فارس با قدمتي بسياراست كه آثار آن را مي توان از دوره پيش از تاريخ به صورت نقوش رنگي در یکی از پناهگاههای صخره ای، تا دوران تاريخي كه شامل معماري چهار صفه ،آب انبارها و قبرستان هاي قديمي با سنگ قبرهاي باارزش و مجسمه شيرهاي سنگي مشاهده كرد.دوسیران به دلیل قدمت و منطبق با نظام طایفه ای ، دارای چندین گورستان (قبرستان پای تپه ، قبرستان رئیسی ها ، قبرستان شحنه و ملاها و قبرستان طایفه امیرها ) است این دهکده گردشگری با دارا بودن ۱۴ اثر تاریخی شناسایی و ثبت شده در فهرست آثار ملی – تاریخی ایران ، معماری منسجم و یکدست پلکانی ، طبیعت زیبا و بکر و باغستانهای دست ساز پلکانی در سال ۱۳۹۱ عنوان یکی از روستاههای هدف گردشگری استان را به خود اختصاص داده است. صنایع دستی هر منطقه نیز ازغنای فرهنگی آن منطقه حکایت دارد.
منطقه گردشگری دریاچه اوان قزوین - طبیعت
۱۳۹۶/۵/۱۶ - ۱۵:۳۹
معاون گردشگری فارس خبر داد
رصد تورهای گردشگری ورودی به استان
معاون گردشگری میراث فرهنگی فارس از رصد تورهای گردشگری ورودی به استان فارس خبر داد.
غروب
۱۳۹۶/۵/۷ - ۱۲:۵۲
۵ مکانی که خورشید در آنها هرگز غروب نمی‌کند
پیام خبر: یک طول روز ۲۰ تا ۲۴ ساعته در یک دوره‌ی زمانی طولانی که به نسبت نزدیکی و دوری به قطب متفاوت است، اساسا بدین معناست که در این منطقه‌ها هفته‌ها و ماه‌ها هوا روشن و آفتابی است. واضح است که این منطقه‌ها دارای موقعیت جغرافیایی خاصی بوده و به دو قطب زمین نزدیک هستند. این پدیده به این دلیل اتفاق می‌افتد که زمین حدود ۲۳ درجه از محور اصلی خود مورب‌تر است و در نقطه‌ی قطب شمال و قطب جنوب خورشید فقط یکبار در هر سال طلوع و غروب می‌کند.
12