visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - مقام نخست دوچرخه سواری کوهستان کشور از آن بانوان فارس شد
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
درخشش بانوان دوچرخه سوار فارس

مقام نخست دوچرخه سواری کوهستان کشور از آن بانوان فارس شد

دوچرخه
    -     کد خبر: 10297
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۶/۱۱|۱۲:۴۷
بانوان دوچرخه‌سوار فارس در رشته دوچرخه‌سواری کوهستان مقام نخست کشوری را در این مسابقات از آن خود کردند.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان فارس امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: برای اولین بار با ترکیب کامل ۱۵ دوچرخه‌سوار آقا و خانم به سرپرستی فاطمه میرشکاری و محمد عسکری‌زاده تیم فارس به مسابقات کشوری اعزام شد.

هادی باشفاعت ادامه داد: دوچرخه‌سواران اعزامی در قالب تیم کراس‌کانتری آقایان و بانوان در 2 رده سنی جوانان و بزرگسالان و تیم دانهیل آقایان در 2 رده سنی جوانان و بزرگسالان به مسابقات اعزام شدند.

وی دوچرخه‌سواری فارس را قطب دوچرخه‌سواری کوهستان کشور معرفی کرد و گفت: تعداد دوچرخه‌سواران خوب در استان به اندازه‌ای است که هیات استان با هماهنگی فدراسیون دوچرخه‌سواری برخی از آنها را برای شرکت در مسابقات در اختیار سایر استان‌ها برای رکاب زدن، قرار می‌دهد.

باشفاعت با ابراز خرسندی از عملکرد دوچرخه‌سواران جوان و بااستعداد فارس عنوان کرد: با وجود اینکه برخی از شرکت‌کنندگان فارس با دوچرخه‌های قرضی و بدون تجهیزات حرفه‌ای همچون کفش و پنجه‌رکاب مخصوص در مسابقات حضور پیدا کردند اما با عملکرد بالای خود در این رقابت‌ها افتخارآفرینی کردند.

وی ادامه داد: فاطمه مختاری اردکانی، دوچرخه‌سوار سپیدانی با یک دوچرخه قرضی مدال نقره قهرمانی کشور را از آن خود کرد.

باشفاعت اضافه کرد: در تیم بزرگسالان استان نیز فرانک پرتوآذر موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات شد.

استعداد خوب بانوان در دوچرخه‌سواری

رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان  از وجود استعدادهای خوب دوچرخه‌سواری  در جامعه بانوان استان خبر داد و گفت: متاسفانه به دلیل کمبود امکاناتی همچون دوچرخه و مسیرهای دوچرخه‌سواری استاندارد، هیات دوچرخه‌سواری استان نمی‌تواند نیازهای جامعه ورزشی استان را پاسخگو باشد.

باشفاعت تاکید کرد: اما اگر مسوولان توجه بیشتری به ورزش دوچرخه‌سواری داشته باشند فارس در کسب مدال‌های آسیایی و جهانی درخشش چشمگیری خواهد داشت.

وی افزود: سرانه ورزش دوچرخه‌سواری فارس صفر است و تنها پیست دوچرخه‌سواری استان در ورزشگاه پارس بیش از 12 سال است که نیمه کاره مانده است.

باشفاعت معتقد است: اگر هزینه یک زمین چمن مصنوعی برای خرید تجهیزات به ورزش دوچرخه‌سواری اختصاص داده شود این رشته از توانایی داشتن یک تیم بین‌المللی برخوردار می‌شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال