visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - کدام استانداران باید از صندلی هایشان خداحافظی کنند ؟
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

کدام استانداران باید از صندلی هایشان خداحافظی کنند ؟

ممنوعیت بکاری گیری بازنشستگان
    -     کد خبر: 12359
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۶/۲۶|۲۱:۴۱
سرویس :سیاسی >> دولت


به گزارش پیام خبر؛سرانجام پس از حواشی زیادی که در مسیر تصویب ممنوعیت بکاری گیری بازنشستگان بوجود آمد نهایتا این اصلاحیه در شورای نگهبان تصویب شد و حالا برخی از این استانداران باید با صندلی‌هایشان خداحافظی کنند. از عنوانش مشخص بود که در صورت تصویب، حاشیه‌های زیادی به همراه خواهد داشت؛ اصلاحیه‌ای که به سراغ مسئولان تراز اول رفته و حتی رئیس فدراسیون فوتبال را نیز بی‌نصیب نگذاشته و حالا با تصویب نهایی آن در شورای نگهبان بسیاری از این مسئولان باید با صندلی‌های خود برای همیشه خداحافظی کنند.

دوم مردادماه، ۲۹۰ نماینده مجلس قانون منع بکارگیری بازنشستگان را به بحث گذاشتند و سرانجام اکثریت سبزنشینان خانه ملت اصلاحیه این قانون را تصویب و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال کردند و این شورا بالاخره رای به تصویب اصلاحیه آن داد و دو روز پیش رئیس مجلس آن را به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

احتمالا در روز‌های آینده نیز رئیس‌جمهور این قانون را به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط برای اجرا ابلاغ می‌کند.

موضوع بازنشسته‌ها تنها معطوف به دولت نیست و شامل حال قوای دیگر از جمله قوه قضاییه نیز می‌شود، اما با این حال قوه مجریه بیشترین میزان بازنشسته‌ها را به خود اختصاص داده و در این بین وزارت کشور به دلیل انتخاب مستقیم استانداران باید تصمیم اساسی برای بسیاری از استاندای‌ها بگیرد.

هرچند اطلاعات سنی و میزان خدمت برخی از استاندارن به طور دقیق مشخص نیست و وزارت کشور نیز تاکنون اطلاع‌رسانی در این زمینه نکرده، اما پیشتر جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در گفتگو با تسنیم، تعداد استانداران بازنشسته را ۱۵ نفر اعلام کرده بود.

طبق بند‌های الف-ب-ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، به‌کارگیری بازنشستگان در سمت‌های رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس‌جمهور، نواب رئیس مجلس، نمایندگان مجلس، اعضای شورای نگهبان و معاونان رئیس‌جمهور از این قانون مستثنی بوده و به‌کارگیری بازنشستگان نیرو‌های مسلح نیز با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا فقط در دستگاه متبوع‌شان مجاز است.
 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال