visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - ایام دهه دوم محرم، به عزاداری و سوگواری اهل بیت (ع)، بگذرد
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

ایام دهه دوم محرم، به عزاداری و سوگواری اهل بیت (ع)، بگذرد

عزاداری روز عاشورا در شیراز
    -     کد خبر: 12381
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۷/۱|۱۱:۳۸
پیام خبر: امام جمعه شیراز گفت: ایام دهه دوم محرم به ویژه این سه روز ابتدایی دهه دوم، باید به عزا و سوگواری اهل بیت (ع)، بگذرد چرا که اینها فرصت هایی است که نتیجه تذهیب داشته باشد.

به گزارش پیام خبر،‌ آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس امروز (1 مهر) در مراسم بزرگداشت روحانی شهید «فرهاد طالبی» با اشاره به اینکه امروز روز سیزدهم ماه محرم الحرام و روز دفن شهدا است، گفت: سه روز و سه شب بدن مبارک امام حسین (ع) روی زمین افتاده بود و کسی غسل و کفن نکرد و طایفه بنی اسد مثل چنین روزی برای دفن شهدا، حرکت کردند.

 

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه سابق عزاداری ها تا سیزدهم محرم، به شکل مفصل اجرا می شد، افزود: ایام دهه دوم محرم به ویژه این سه روز ابتدایی دهه دوم، باید به عزا و سوگواری اهل بیت (ع)، بگذرد چرا که اینها فرصت هایی است که نتیجه تذهیب داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه جز عشق ورزی با معصومین (ع) راه به جایی نخواهیم داشت و هرکس غیر از این راه برود ولو اینکه مکاشفات داشته باشد، راه صحیح را نرفته و به خدا نزدیک نشده چرا که به ولی خداوند ایمان ندارد، یادآور شد: امروز در یک فضای عجیبی از لحاظ زمانی، انقلابی و دینی قرار داریم و روحانیون چراغ هایی هستند که برای روشنگری دینی مردم، روشن شده اند.

 

وی با تاکید بر اینکه برخی سرمایه های ملت را می خورند و می برند و این حیله های شیطانی را طلاب می توانند از بین ببرند، اضافه کرد: روحانیون باید هدایت فکری جامعه را به عهده بگیرند و اگر دل مردم و خودتان به اهل بیت (ع)، گره خورد، دیگر از هیچ چیزی واهمه نداریم.

 

دکتر دژکام با یادآوری این مطلب که امروز باید در راه حق مجاهده کنیم و در راه جهاد اکبر گام برداریم، اظهارداشت: امروز در ورطه امتحان الهی قرار داریم و این مجاهدت ها باید ادامه یابد و شما هم این راه را که راه جهاد است را به مردم نشان دهید.

 

وی با اشاره به اینکه با همه فشارها و بدگویی هایی که علیه روحانیون است، اطمینان داشته باشید که به نتیجه خواهید رسید، اضافه کرد: حضور طلاب در عرصه جهاد کبیر، قوی تر و چشمگیر تر باشد.

 

امام جمعه شیراز گفت: امروز مجاهدت آیت الله ایمانی (ره)، در عرصه های مختلف قابل ذکر است و مدرسه مولی الموحدین (ع)، یکی از یادگارهای مرحوم آیت الله ایمانی (ره) است که با پیگیری وی، این مدرسه تکمیل شد.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه آنچه که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) ترسیم می کند را باید برویم، تاکید کرد: این ویژگی را قبول کنید ولی که گناه کار هستیم اما امام زمان (عج) ما رو دعوت کرده اند که در این جلسه ها حاضر باشیم، شما نوکر امام زمان (عج) هستید و باید این باور را تسری دهیم و بدانید که امام عصر (عج) این خانه و نوکران خود را حفظ می کند.

 

وی افزود: امروز که دشمن همه نوع هجمه علیه روحانیون دارد، این روحانی بزرگوار جان خود را برای دفاع از حرمین مطهر فدا کرد و شربت شهادت نوشید تا بازهم روحانیون باشند که چراغ راه، مردم را روشن می کنند.

 

در حاشیه این مراسم چند بار سیستم صوتی در زمان سخنرانی آیت الله دژکام، دچار اختلال شد و در همین زمان در گوشه ای از مراسم خبرنگار صدا و سیما در حال مصاحبه بود، آیت الله دژکام در پایان سخنان خود گفت: من صحبت را طولانی کردم تا صوت درست و مصاحبه خبرنگار صدا و سیما هم تمام شود تا بتوانم یک روایت بگویم.

 

خاطر نشان می شود، در این مراسم از خانواده شهدای روحانی و به ویژه شهید حجت الاسلام فرهاد طالبی تجلیل شد، همچنین این مراسم به حضور یک شهید گمنام مزین شد.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال