visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - دهیاران برای توسعه گردشگری روستایی تلاش کنند
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس:

دهیاران برای توسعه گردشگری روستایی تلاش کنند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس
    -     کد خبر: 12465
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۷/۲۴|۱۲:۲۱
سرویس :گردشگری >> سایر
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس از دهیاران این استان خواست تا با تمام توان در مسیر توسعه گردشگری روستایی، تلاش کنند.

به گزارش پیام خبر سید کمال پاکفطرت در حاشیه بازدید از تنگ چوگان شهرستان کازرون، در جمع خبرنگاران گفت: یکی از راهکارهای مهم در زمینه اشتغالزایی خصوصا در بخش روستایی، استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در مسیر توسعه گردشگری است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی، مذهبی و تاریخی استان فارس و تاثیر آن بر توسعه گردشگری، گفت: حوزه گردشگری یک صنعت بسیار تاثیرگذار در ارتقاء وضعیت معیشت و رونق اقتصادی هر جامعه‌ای محسوب می‌شود.

پاکفطرت با تصریح اینکه بسیاری از کشورهای جهان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محدود حوزه گردشگری، زمینه فراوانی اشتغال، رونق گردشگری و پایداری درآمدها را فراهم کرده‌اند، گفت: رونق اقتصادی و کسب درآمد پایدار از با اهمیت‌ترین شاخص‌ها در ارتقا رفاه روستاییان و جلوگیری از مهاجرت و حتی تاثیرگذار بر معکوس شدن مهاجرت است.

او همچنین گفت: تنگ چوگان اولین پروژه متمرکز مورد حمایت مستقیم اداره کل روستایی و شوراهای استانداری فارس بود که با پیگیری فرماندار شهرستان و بخشدار مرکزی کازرون امیدواریم به قطب گردشگری کشور تبدیل شود . 

پاکفطرت در ادامه ضمن تشکر از مسئولانی که در توسعه گردشگری اهتمام دارند، گفت: مشکلات اعتباری دولت نباید سد راه توسعه گردشگری روستایی باشد و این امر نیز با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و سرمایه‌گذاری و همکاری بخش خصوصی امکان‌پذیر است.

وی همت و پشتکار روستاییان را مهمترین راه توسعه روستاها دانست و ضمن اشاره به همکاری‌های اداره کل امور روستایی و میراث فرهنگی در مسائل مربوط به گردشگری روستایی، این همکاری را زمینه ساز هم‌افزایی و تاثیرگذاری اقدامات برای بهبود وضع موجود معیشت روستائیان دانست . 

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس همچنین از مسئول میراث فرهنگی شهرستان کازرون خواست که با توجه به توانمندی دهیاران در انجام امور عمرانی و اجرایی روستاها آنان را در طرح‌های آن اداره سهیم کرده و به عنوان یاوران میراث از توانشان استفاده کند. 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال