visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - فارسنامه نماد صلح طلبی ایرانی هاست
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

فارسنامه نماد صلح طلبی ایرانی هاست

گاهنامه فارسنامه
    -     کد خبر: 12499
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۲|۱۸:۵۹
صلح خواهی و صلح طلبی در تاریخ و فرهنگ بلاد فارس جاری و ساری بوده است و هنوز هم در مجامع ملی و بین المللی نام و نشان شیرازی ها با کلماتی چون میهمان نوازی و مهربانی عجین است. این امر حوزه های متفاوتی را شامل می شود که از جمله آنها جامعه رسانه ای فارس است که در این میان نشریه ای چون فارسنامه اختصاصا حول مفاهیمی چون مهر و صلح و آشتی فعالیت می کند .

به گزارش پیام خبر، مدیر مسوئل فارسنامه با اشاره به اینکه این نشریه زبان گویای فرهنگ و ادب این سرزمین است؛ خاطر نشان کرد:گاهنامه ی فارسنامه که در یک فضای آرام، سومین سال حضور خود در عرصه رسانه ای ایران را طی می کند اکنون به مرحله کمال خود رسیده است و مدعی است که می توان به فهم مشترکی از  ادبیات صلح طلبی و آشتی جویی رسید. 

حبیب ضیایی سردبیر نشریه فارسنامه معتقد است که فضای مجلات در فارس به اندازه ای که باید و شاید حرفه ای نیست چراکه چاپ نشریه وزین با کیفیتی عالی سخت می تواند مستقل باشد اما در تلاش برای ادامه فعالیت این مجموعه در فضای استقلال خود هستیم. نشریه فارسنامه می تواند گامی مثبت درجهت صلح عملی بردارد و نمانیده فارس در میان نشریات کشور باشد.  
جمشید آراسته که خود از فعالان قدیمی رسانه در شیراز است و اکنون مدیر مسوولی این نشریه را عهده دار است می گوید: رسالت رسانه آگاهی است و نتیجه این آگاهی درک مشترکی است که به تبع میان انسان  و جامعه ایجاد می شود.
وی با تاكيد بر رويكرد صلح جویانه ی فارسنامه گفت: جامعه ای که انقلاب، جنگ، تحریم و تهدید  را تجربه کرده است نیازمند مهر، خوبی، صفا و صمیمیت است و هدف فارسنامه از ترویج چنین مفاهیمی همبستگی اندیشه ها در میان خواص است تا نتیجتا به هم افزایی اجتماعی منجر شود. 
این عضو هیات علمی دانشکده هنر و معماری شیراز می افزاید: صلح از فهم مشترک و یا فرهنگ مشترک افراد و جامعه حادث می شود و روال فارسنامه بر این است تا این امر را تقویت کند و در میان مردم بویژه جوانان که نوعا صلح دوست هستند تسری بخشد.
در ادامه سردبیر فارسنامه ادامه داد: نشريه در شمارگان گذشته  مفاهيمي چون صلح، ادبيات داستانی، ترجمه، هنر و معماري، اقتصاد و فرهنگ عامه را پوشش داده است و از  این پس نیز رویکرد آشتی بخشی جامعه با مفاهیم خوب و شریف اجتماعی را ادامه خواهد داد.
ضیایی با اشاره به تهیه، تدوین و انجام کلیه امور فنی، تحریریه  و چاپ این نشریه در فارس و بدست جوانان فارسی گفت: به گمان من اگر جوان را یک فرصت بدانیم فارس سراسر منبع فرصت است و باید بیش‌تر از اینها به جوانان فارسی که لیاقت خود را در گستره ی فرهنگ، اجتماع، اقتصاد، علم، و تاریخ نشان داده اند بها داد.
وی در پایان افزود: دوستی؛ مبحثی است که در شماره آتی این نشریه از وجوه فلسفی، اجتماعی، علمی، و تاریخی مورد مداقه و مطالعه قرار می گیرد.
گفتنی است فارسنامه با محوریت فرهنگ، اقتصاد و هنر تا کنون از قلم بزرگانی چون شهریار مندنی پور، سیروس رومی، سیروس نوذری، کوروش کمالی سروستانی، کاوه بهبهانی، رضا پرهیزگار، علی معصومی، قیض شریفی، شاپور جورکش، احمد اکبرپور،محمد کشاورز (نویسنده)، محمدجعفر امیر محلاتی، یحیی قائدی، علیرضا خالقی، پژمان(ابراهیم) رنجبر، امین لطیفی، سهیل بهرمان، بیژن کیا، سولماز دهقانی، عزیز شبانی، عبدالرسول صادقپور، محسن محسنی، مرتضی شمالی، حامد ضیایی، حمیده جاهد، فاطمه نصیری، احسان خاموشی، جمال رادفر،عبدالرزاق بابایی، جعفر قادری، بهنام رضایی،ابراهیم گشتاسبی راد، لیلا دودمان، منصور اوجی، سید ابوالحسن عمرانی بهره برده است.  
فارسنامه به صاحب امتیازی و مدیرمسوولی جمشید آراسته و سردبیری حبیب ضیایی در دسترس خوانندگان قرار دارد.
 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

اخباربرگزیده

شیراز میزبان نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت طلا سازی کشور تلاش رسانه ملی برای بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب شایسته تحسین است کارگاه آینده پژوهی و مدیریت راهبردی فضای مجازی و نقش روابط عمومی برگزار شد عملکرد در هکتار مهم ترین موضوع در کشاورزی است تأثیر مستقیم صادرات غیر نفتی بر اشتغال و درآمد شهرداری شیراز عضو هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی شد آغاز به کار نمایشگاه عکس سفر و نظر آثار سیداحمدرضا دستغیب در شیراز نقش اساسی صنایع مهم فولاد، آلومینیوم و سیمان منطقه ویژه اقتصادی لامرد در استراتژی توسعه صنعتی کشور شهرداری شیراز آمادگی دارد که ناشرین شیرازی و فارسی را تقویت کند خودی هایی که گل به خودی زدند طرح سنجش پارازیت ها در شیراز آغاز شد خبر منتشر شده مبنی بر کشف سفره آب زیرزمینی در سیستان صحت علمی ندارد کتاب مهمترین پایه و اساس رشد هر جامعه است تعالی فرهنگ عمومی در سایه مطالعه امکان پذیر است مشهد مشکلات فراوانی در حوزه فضا و کمبود تخت بیمارستانی دارد
آرشیو