visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - خدمات درمانی موکب احمد بن موسی (ع) فارس در کربلا رایگان است
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

خدمات درمانی موکب احمد بن موسی (ع) فارس در کربلا رایگان است

موکب احمد بن موسی
    -     کد خبر: 12503
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۴|۱۴:۳۱
مدیر اجرایی موکب احمدبن موسی (ع) گفت: خدمات درمانی این موکب که بزرگترین موکب استان فارس است و به مناسبت آیین اربعین حسینی در کربلا معلی مستقر شده، عمومی است و به تمام زائران و متقاضیان رایگان ارایه می شود.

کمیته روابط عمومی و بین الملل موکب احمدبن موسی(ع) در گزارش روز پنجشنبه خود به نقل از مسعود راستی افزوداین خدمات هم به زائران پذیرش شده ای که در این موکب اسکان یافته اند و هم زائران عبوری ارایه می شود.
وی اظهار داشت: همچنین دست اندرکاران این موکب، از تمام زائران و متقاضیان با صبحانه، ناهار و شام پذیرایی کرده و اگر نیاز به راهنمایی و کمک داشته باشند به آنها کمک خواهیم کرد.
مجید زارعی، مسئول کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) موکب احمدبن موسی (ع) هم گفت: در تلاش هستیم تا زائران بتوانند از اینترنت رایگان در محوطه موکب استفاده و با خانواده های خود ارتباط برقرار کنند.

**
شهدای فارس به زائران کربلا معرفی می شوند
مسئول کمیته خواهران موکب احمدبن موسی(ع) نیز بیان داشت: 29 نفر در این کمیته در بخش های مختلف از جمله پذیرش، اسکان، امنیت و فرهنگی به زائران اربعین خدمات ارایه می دهند.
زینب مکفی افزود: در بخش فرهنگی این موکب، فعالیت های متنوعی پیش بینی شده که از مهم ترین آنها اجرای برنامه های روایتگری سیره شهدا و همچنین معرفی شهدای استان فارس به زائران است که به صورت روزانه انجام می شود.
وی گفت: برنامه های فرهنگی این کمیته هر روز با اقامه نمازهای یومیه به صورت جماعت در بخش خواهران و قرائت اقامه زیارت عاشورا آغاز می شود، همچنین مراسم جزء خوانی قرآن کریم نیز روزانه برگزار خواهد شد.
مسئول کمیته خواهران موکب احمدبن موسی(ع) ادامه داد: مداحی توسط بانوان، بیان مسایل بصیرتی و امام شناسی توسط روحانی اعزامی از بعثه رهبر معظم انقلاب، آموزش صحیح خوانی نماز و آداب وضو، بیان احکام و رفع شبهات اعتقادی توسط بانوان مُبلغ، برگزاری مسابقه های فرهنگی و اهدای جوایز به برگزیدگان از دیگر برنامه های فرهنگی است.
مکفی بیان کرد: برنامه های متنوعی هم ویژه کودکان زائران در نظر گرفته شده که از جمله آنها، غرفه کودکان زینبی است که به صورت روزانه برگزار می شود و شامل کتابخوانی کودکان، آموزش نقاشی و مسابقه فرهنگی برای رده سنی سه تا 6 سال و 6 تا 9 سال و اهدای هدایا به برگزیدگان این مسابقه است
حرکت کاروان های زائران حسینی برای شرکت در راهپیمایی اربعین در عراق، از سال 1390در ایران آغاز شد و سال 96 بیش از 60هزار نفر از استان فارس در آیین پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

اخباربرگزیده