visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - امام جمعه شیراز:بزدلان نمی توانند همراه انقلاب باشند
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

امام جمعه شیراز:بزدلان نمی توانند همراه انقلاب باشند

آیت الله دژکام  نماینده ولی فقیه در استان فارس
    -     کد خبر: 12504
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۴|۱۴:۳۵
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت:عده ای در مقابل کمترین تهدید خارجی دست و پایشان می لرزد، انقلاب بزدل نمی خواهد، بزدلان نمی توانند همراه انقلاب باشند.

 به گزارش پیام خبرآیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز به موضوع الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت اشاره کرد و افزود: این الگو از سوی رهبر معظم انقلاب به فرهیختگان کشور واگذار کردند که همه مردم در تدوین آن سهیم باشند این الگو با حضور انسان های بصیر، متوکل و دشمن شناس ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در فراخوان عمومی برای تدوین این الگو گفت: برنامه های راهبردی دیگری که تا کنون تصویب و ابلاغ شده است در جاهایی موفق بوده اما همه اهداف دقیقا محقق نشده است. اینکه چرا اهداف محقق نشده به آن برمی گردد کسانی که باید برنامه ها را اجرا و مطالبه می کردند به وظایف خود خوب عمل نکردند، رهبر معظم در این فراخوان تاکید روی دانشگاه، حوزه ، مجلس و همه فرهیختگان دارند.
امام جمعه شیراز افزود: تذکرات رهبر را باید خوب بشنویم ، باید به فکر آینده کشور باشیم ، در این باره رهبر انقلاب تذکر دادند، این برنامه برای 50 سال دیگر است ، این نگاه را باید تقویت کنیم و بدانیم نمایندگان و دولت و دانشگاه ها برای آینده کشور وظیفه دارند.
آیت الله دژکام گفت: این خیلی بد است که افرادی فقط دو سال آینده را ببینند، کشورباید آباد باشد و پیشرفت کند، این الگو باید طراحی شود ، 56 مورد برای ساختن کشور پیشنهاد شده است تا غفلت ها جبران شود، به تاکیدات رهبر معظم توجه کنیم.
همه باید خودشان را در تدوین این برنامه سهیم بدانند، برای پیشرفت اسلامی و ایرانی باید قدم های بهتر و بلند تر برداریم.
وی افزود:کسانی که در این مسیر می خواهند سهم داشته باشند باید روحیه انقلابی داشته باشند، هر کسی در این زمینه این کاره نیست، هر مرغی انجیرخوار نیست.
امام جمعه شیراز گفت: ویژگی کسی که مسیر پیشرفت اسلامی ایرانی را ترسیم می کند از سوی رهبر معظم مشخص شده است، اولین ویژگی این است که وجود دشمن را مسلم بداند، باید بصیرت داشته باشد ، این خیال بیهوده که ما دشمن نداریم را از سر بیرون کند، اگر ما این احساس را نداشته باشیم نمی توانیم در مسیر پیشرفت گام برداریم .دشمن زیرک است ، خودش را به موش مردگی می زند ، هر کس بخوابد دشمن نمی خوابد.
وی گفت : ویژگی بعد این است که اعتماد به نفس داشته باشیم ، باید باور کنیم که می توانیم این الگو را تدوین کنیم و به پیشرفت برسیم ، این بی عرضگی، کم دلی، نداشتن توکل مانع پیشرفت است انقلابی کسی بوده که جلوی رگبار تیر دشمن می ایستاد و تیربار چی را خفه می کرد.
امام جمعه شیراز بیان کرد: ویژگی بعد شناخت عرصه تهاجم است، باید بدانیم در چه وضعی هستیم و بدانیم دشمن برنامه ریزی دارد ، باید آگاهی از دشمن داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرا رسیدن ایام اربعین حسینی اظهار داشت : پیاده روی اربعین یک سنت حسنه است ، همه کسانی که می روند به زیارت اربعین از این سنت حسنه بهره مند هستند ، عظمت و اقتدار اسلام است ، زیارت اربعین صفایی دارد که قابل توصیف نیست.
آیت الله دژکام گفت: زیارت امام زادگان هم مثل زیارت حضرت سید الشهداست، کسانی که از همایش عظیم اربعین جا مانده اند به زیارت امام زادگان بروند، دشمنان بدانند کسانی که به زیارت اربعین می روند نمایندگان یک ملت 80 میلیونی هستند که می گویند ما با اهلبیت هستیم تا انتقام خون حضرت امام حسین (ع) را بگیریم.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه دشمن علیه این همایش عظیم اربعین تبلیغ زیادی کرده است گفت : خدا را شکر که دشمنان ما احمق هستند ، حتی فشار اقتصادی هم نتوانست مردم را ازامام حسین(ع) جدا کند.
خطیب نماز جمعه شیراز اضافه کرد: این عظمت حضور در همایش اربعین را عده ای در کربلا به نمایش می گذارند و جا ماندگان هم در حرم امام زادگان همراهی با ولایت را به نمایش می گذارند ، 40 کشور دنیا در اربعین حسینی نماینده دارند بدون اینکه سازماندهی رسمی از سوی کشورها انجام گرفته باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال