visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - شاهد افت سالانه هنر خوشنویسی هستیم
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
رئیس انجمن خوشنویسان شیراز:

شاهد افت سالانه هنر خوشنویسی هستیم

مجید چیزفهم دانشمندیان
    -     کد خبر: 12510
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۵|۲۱:۳۰
رئیس انجمن خوشنویسان شیراز با بیان اینکه شاهد افت سالانه هنر خوشنویسی در استان فارس و شهر شیراز هستیم، تبلیغات اندک و بضاعت مالی کم را دلیل این وضعیت دانست.

به گزارش پیام خبر مجید چیزفهم دانشمندیان با اشاره به وجود 18 شعبه انجمن خوشنویسی در فارس، خاطرنشان کرد: هفت شعبه از تعداد شعبات موجود شورایی اداره می‌شوند.

وی که کمبود فضای آموزشی را از عمده‌ترین مشکلات انجمن خوشنویسی در استان فارس و شهر شیراز می‌داند، افزود: این مشکل تا حدودی با همت و همکاری اداره ارشاد شهرستان‌ های فارس برطرف شده اما به لحاظ اعتبارات فرهنگی و عدم تخصیص سرانه مشخص تاکنون هیچ رقمی به این انجمن اختصاص نیافته است.

رئیس انجمن خوشنویسان شیراز اضافه کرد: به جز در بعضی از مواقع سال که بودجه‌ای اندک برای ارائه برنامه‌هایی در یادروز حافط و یا سعدی اختصاص می‌دهند، دیگر هیچ بودجه ثابتی به ما تعلق نگرفته است.

چیزفهم که خود دارای تحصیلات مهندسی برق و مدرک هنری استادی خوشنویسی از وزارت ارشاد است و از سال ۶۰ تدریس این هنر را در زمینه خط نستعلیق و ثلث آغاز کرده، عنوان کرد: انجمن خوشنویسان شیراز  زیر مجموعه انجمن خوشنویسان ایران است که از سال 29 هنرجویان به نامی را به جامعه خوشنویسی ایران تقدیم کرده است.

رئیس انجمن خوشنویسان شیراز یادآور شد: شورایعالی این انجمن همه برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌ها را برای 380 شعبه در سراسر کشور انجام می‌دهد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال