visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - برگزاری ۶۱ برنامه در هفته بسیج
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس در نشست خبری مطرح کرد:

برگزاری ۶۱ برنامه در هفته بسیج

آقای احمدرضا قاسمی، رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس
    -     کد خبر: 12555
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۲۷|۱۸:۵۵
رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس از برگزاری ۶۱ برنامه در کمیته علمی طی هفته بسیج در سطح استان فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس؛ نشست خبری هفته بسیج به منظور اعلام برنامه های این هفته با حضور سعید کوشکی معاون هماهنگ کننده سپاه فجر، احمدرضا قاسمی رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس و حسن گلزار دبیر ستاد بزرگداشت هفته بسیج در فارس برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج علمی استان فارس در این نشست ضمن خوشامدگویی به اصحاب رسانه و حضار در جلسه و تأکید بر اهمیت جایگاه علم و جهاد علمی در دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: سازمان بسیج علمی پژوهشی استان فارس در جهت اعتلا و سرعت بخشیدن به رشد علمی کشور با تکیه بر سفارش های مقام معظم رهبری در حال حرکت می باشد.

وی با مطرح کردن نقش علم و دستاوردهای آن در جهان امروز خاطر نشان کرد: امروز در دنیا بحث علم و فناوری حرف اول را می زند و کشوری که دستاوردهای علمی بیشتری داشته باشد، قدرت بیشتری خواهد داشت که تحت عنوان دیپلماسی علمی در جهان مطرح می شود.

قاسمی با گلایه از اصحاب رسانه در خصوص عدم توجه کافی به مباحث علمی و فناوری و طرح آن ها در رسانه های استان، بیان داشت: در میان اخبار و مطالب رسانه ها، خلأ مبنی بر عدم توجه کافی به حوزه علم و فناوری مشاهده می شود.

وی در ادامه افزود: نخبگان، مخترعین و پژوهشگرانی هستند که اصحاب رسانه یک یا دو بار بیشتر به آن ها مراجعه نکرده اند و مورد کم لطفی قرار گرفته اند.

این مقام مسئول از اصحاب رسانه درخواست کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه استان فارس نگاه ویژه ای به حوزه علم و فناوری داشته باشند و اهتمام بیشتر جهت اعتلای این حوزه ورزیده شود.

قاسمی با اشاره به اینکه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس با دارا بودن 30 پایگاه علمی و تربیتی، 5 مرکز رشد و 12 قشر علمی  در سطح استان فارس مشغول به انجام وظیفه محول شده در حوزه های علم، فناوری و پژوهشی می باشد، گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس آمادگی خود را برای نقش آفرینی و کمک به توسعه و رشد علم و جایگاه استان فارس در این حوزه اعلام می دارد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در تاریخ 30 آبان ماه از ساعت 2:30 در سالن همایش های دانشگاه علمی کاربردی استان فارس عنوان کرد: اهم برنامه های این جشنواره، بزرگداشت و تجلیل از نخبگان علمی، مخترعین، رابطین علمی شهرستان ها و افراد برجسته علمی اقشار استان فارس، رونمایی از یک طرح دانش بنیان، تکریم خانواده شهید مدافع حرم و سخنرانی دکتر علیپور، معاون اجرایی سپاه فجر فارس خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای جهادگران علم و فناوری با حضور پایگاه های علمی، مراکز رشد و اقشار دوازده گانه سازمان بسیج علمی و اختراعات و ابتکارات مراکز رشد، پارک علم و فناوری، بنیاد ملی نخبگان، مراکز علمی و دانشگاهی در روز جمعه 2 آذرماه در مسیر منتهی به نماز جمعه شیراز در قالب 20 غرفه برپا خواهد شد.

به گفته وی مسابقه سحاب در زمینه های رباتیک و هوافضا، دوره های بازاریابی خلاقیت و رباتیک، همایش علمی و آموزشی با موضوع بهداشت و تندرستی، طرح ذکات دانایی با هدف تقویت بنیه علمی اقشار ضعیف و کم برخوردار در حاشیه شهر شیراز، اعزام مشاوران و روان شناسان به مناطق مختلف شیراز، دوره طب ایرانی اسلامی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سه سطح مقدماتی، متوسطه و تکمیلی، افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد جهرم و پایگاه علمی شهرستان پاسارگاد از جمله مهم ترین برنامه های دیگر سازمان علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس در هفته بسیج می باشد.

این مقام مسئول درخصوص برگزاری جلسات خانه نخبگان سازمان علمی اظهار داشت: در مجموعه سازمان علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس 5 کارگروه از خانه نخبگان به منظور احصا نیازمندی ها و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان، طی این هفته، هر کارگروه در یک روز به برگزاری نشست و جلسات خود خواهند پرداخت.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

اخباربرگزیده

شیراز میزبان نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت طلا سازی کشور تلاش رسانه ملی برای بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب شایسته تحسین است کارگاه آینده پژوهی و مدیریت راهبردی فضای مجازی و نقش روابط عمومی برگزار شد عملکرد در هکتار مهم ترین موضوع در کشاورزی است تأثیر مستقیم صادرات غیر نفتی بر اشتغال و درآمد شهرداری شیراز عضو هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی شد آغاز به کار نمایشگاه عکس سفر و نظر آثار سیداحمدرضا دستغیب در شیراز نقش اساسی صنایع مهم فولاد، آلومینیوم و سیمان منطقه ویژه اقتصادی لامرد در استراتژی توسعه صنعتی کشور شهرداری شیراز آمادگی دارد که ناشرین شیرازی و فارسی را تقویت کند خودی هایی که گل به خودی زدند طرح سنجش پارازیت ها در شیراز آغاز شد خبر منتشر شده مبنی بر کشف سفره آب زیرزمینی در سیستان صحت علمی ندارد کتاب مهمترین پایه و اساس رشد هر جامعه است تعالی فرهنگ عمومی در سایه مطالعه امکان پذیر است مشهد مشکلات فراوانی در حوزه فضا و کمبود تخت بیمارستانی دارد
آرشیو