visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - خواستن، باور پذیری و تلاش سه شرط اصلی شکوفایی اقتصادی و پیشرفت علمی است
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

خواستن، باور پذیری و تلاش سه شرط اصلی شکوفایی اقتصادی و پیشرفت علمی است

مهندس محمد حسین شرافت، رئیس نظام مهندسی معدن فارس
    -     کد خبر: 12564
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۸/۳۰|۱۹:۰۸
پیام خبر: رئیس نظام مهندسی معدن فارس گفت: خواستن، باور پذیری و تلاش سه شرط اصلی شکوفایی اقتصادی و پیشرفت علمی است و یکی از راه های خودباوری در دنیای امروز، آشنایی با چهره ها برجسته این مرز و بوم است.

به گزارش پیام خبر،‌ مهندس محمد حسین شرافت  امروز (30 آبان) در مراسم بزرگداشت استاد خسرو خسروتهرانی از استادان برجسته زمین شناسی با اشاره به اینکه دکتر افقه برای برگزاری این جلسه زحمات زیادی کشید، گفت: به علت عدم انجام پرواز به موقع میسر نشد که در خدمت برخی مدعوین باشیم.

 

رئیس نظام مهندسی معدن فارس با اشاره به اینکه وظیفه ماست که نام این استاد اکنون و سال های آینده زنده نگه داریم، اضافه کرد: امروز مردم آن چنان از برخی دانشمندان به نیکی یاد می کنند، انسان حس می کند، آنها زنده هستند.

 

وی با اشاره به اینکه دانشمندان ما سمبل سختکوشی هستند که کار را با کمترین امکانات پیش می بردند و آنان الگویی برای نسل های بعد خواهند بود، افزود: یاد آنان به پاس تلاش خادمانه در زمینه علم و فرهنگ باید گرامی داشته باشد.

 

مهندس شرافت با تاکید بر اینکه باید ترویج دانش دانشمندان را بزرگترین وظیفه خود بدانیم، اضافه کرد: پیشرفت علمی کشور هم در گرو ترویج علم و دانش آنان است و جوانان بدانند اگر تلاش صادقانه در علم داشته باشند به طور حتم مثل این بزرگان در تاریخ ماندگار می شوند.

 

این مقام مسئول اظهارداشت: لذتی بالاتر از این نیست که فردی خود را در تاریخ جاودانه کند؛  خواستن، باور پذیری و تلاش سه شرط اصلی شکوفایی اقتصادی و پیشرفت علمی است و یکی از راه های خودباوری در دنیای امروز، آشنایی با چهره ها برجسته این مرز و بوم است.

 

شرافت افزود: اگر می خواهیم روزی نام مان ماندگار باشد باید بالاتر از استانداردهای زمینه های کاری خودمان بیشتر فعالیت کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه مرحوم استاد خسرو خسروتهرانی، در عمر 76 ساله خود توانست آثاری فاخر را از خود به جا بگذارد، گفت: وی خدمات ارزنده ای به جامعه علمی کشور داشت و سازمان نظام مهندسی معدن وظیفه ای سنگین در این راستا دارد.

 

خاطر نشان می شود، مراسم بزرگداشت استاد خسرو خسروتهرانی، به همت نظام مهندسی معدن فارس امروز (30 آبان) در سالن «ولایت» سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

اخباربرگزیده

شیراز میزبان نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت طلا سازی کشور تلاش رسانه ملی برای بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب شایسته تحسین است کارگاه آینده پژوهی و مدیریت راهبردی فضای مجازی و نقش روابط عمومی برگزار شد عملکرد در هکتار مهم ترین موضوع در کشاورزی است تأثیر مستقیم صادرات غیر نفتی بر اشتغال و درآمد شهرداری شیراز عضو هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی شد آغاز به کار نمایشگاه عکس سفر و نظر آثار سیداحمدرضا دستغیب در شیراز نقش اساسی صنایع مهم فولاد، آلومینیوم و سیمان منطقه ویژه اقتصادی لامرد در استراتژی توسعه صنعتی کشور شهرداری شیراز آمادگی دارد که ناشرین شیرازی و فارسی را تقویت کند خودی هایی که گل به خودی زدند طرح سنجش پارازیت ها در شیراز آغاز شد خبر منتشر شده مبنی بر کشف سفره آب زیرزمینی در سیستان صحت علمی ندارد کتاب مهمترین پایه و اساس رشد هر جامعه است تعالی فرهنگ عمومی در سایه مطالعه امکان پذیر است مشهد مشکلات فراوانی در حوزه فضا و کمبود تخت بیمارستانی دارد
آرشیو