visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - طرح سنجش پارازیت ها در شیراز آغاز شد
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
عضو کارگروه سنجش و پایش امواج در شهر شیراز:

طرح سنجش پارازیت ها در شیراز آغاز شد

دکتر مقیمی، رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر شیراز
    -     کد خبر: 12576
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۹/۸|۱۲:۲۷
پیام خبر: عضو کارگروه سنجش و پایش پارازیت‌ها و تشعشات و امواج منتشره در شهر شیراز از آغاز عملیات اجرایی این طرح خبر داد.

به گزارش پیام خبر، دکتر قاسم مقیمی با اشاره به برگزاری جلسه‌های توجیهی و هماهنگی بین بخشی که با محوریت استانداری فارس و حضور نمایندگان شورای شهر شیراز، شهرداری شیراز، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب کشور، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، و اداره کل محیط زیست انجام پذیرفته، گفت: فاز اجرایی این طرح با حضور فیزیکی دستگاه‌های متولی و نظارت نمایندگان دستگاه‌ها از صبح روز چهارشنبه در نقاط مختلف آغاز شد.


رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز ادامه داد: با توجه به خطی بودن شهر شیراز مقرر شد تا در چهار محور شهر شیراز در ساعات و نقاط مختلف شهر، طرح اندازه گیری میزان تشعشعات امواج اجرایی شود که در اولین روز محور شمال غرب-جنوب شرق مورد پایش قرار گرفت.


مقیمی افزود: هر نتایج کلی حاصل از پایش‌ها تجمیع و جهت تجزیه و تحلیل به سازمان انرژی اتمی ایران ارسال می‌شود تا نتایج قطعی به اطلاع مردم رسانده شود، اما مشاهدات اولیه آمارها در حد مجاز بود و نشانه‌ای از خطر برای سلامت مردم به همراه نداشت.


وی خاطر نشان کرد: هر چند شواهد حاکی از عدم تهدید جدی پارازیت‌ها برای سلامت شهروندان در أين بازه ي زماني است اما در همین حد مجاز هم متاسفانه در محدوده برخی اماکن خدمات عمومی و مراکز درمانی شاهد درصد بالاتری از پراکنش امواج هستیم، كه ضروري است با توجه نوع بيماران بستري در اين مراكز، تجديد نظر أساسي در نحوه‌ي استقرار دكل چ‌هاي مخابراتي و آنتن‌هاي بي تي اس  در مجاورت بيمارستان‌ها صورت پذيرد.


مشاور سلامت اجتماعي دانشگاه علوم پزشكي شيراز ادامه داد: شيراز هم اکنون مجهز به ١٨ سامانه سنجش ميزان تشعشع امواج در نقاط مختلف شهر است كه شهروندان مي‌توانند به صورت آنلاين از طريق درگاه اينترنتي اداره كل ارتباطات و تنظيم مقررات راديويي منطقه جنوب حداكثر و حداقل تابش امواج را در كل ساعات شبانه روز مشاهده کنند.


دكتر مقيمي با اشاره به مأموريت كارگروه پايش و سنجش ميزان پارازيت ها افزود: اطمينان بخشي به شهروندان از سالم بودن شرايط زيست اجتماعي شهر شيراز از اهداف اصلي اين كارگروه است كه لازم است جهت تحقق آن اين طرح در يك دوره مستمر يكساله و در شرايط زيستي مختلف انجام تا اعتماد كامل در جامعه و ميان مردم و مسؤولان حاكم و حاصل شود.


وی در خاتمه گفت :حسب گزارش‌های واصله برخی نهادها و سازمانها از جمله شهرداری شیراز اقدام به نصب تجهیزات در یافت و ارسال  امواج می‌کنند که ضروری است همه‌ی سازمانها ملزم به رعایت قانون و حفظ حریم و حقوق شهروندان باشند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

اخباربرگزیده

شیراز میزبان نخستین دوره مسابقات آزاد مهارت طلا سازی کشور تلاش رسانه ملی برای بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب شایسته تحسین است کارگاه آینده پژوهی و مدیریت راهبردی فضای مجازی و نقش روابط عمومی برگزار شد عملکرد در هکتار مهم ترین موضوع در کشاورزی است تأثیر مستقیم صادرات غیر نفتی بر اشتغال و درآمد شهرداری شیراز عضو هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی شد آغاز به کار نمایشگاه عکس سفر و نظر آثار سیداحمدرضا دستغیب در شیراز نقش اساسی صنایع مهم فولاد، آلومینیوم و سیمان منطقه ویژه اقتصادی لامرد در استراتژی توسعه صنعتی کشور شهرداری شیراز آمادگی دارد که ناشرین شیرازی و فارسی را تقویت کند خودی هایی که گل به خودی زدند طرح سنجش پارازیت ها در شیراز آغاز شد خبر منتشر شده مبنی بر کشف سفره آب زیرزمینی در سیستان صحت علمی ندارد کتاب مهمترین پایه و اساس رشد هر جامعه است تعالی فرهنگ عمومی در سایه مطالعه امکان پذیر است مشهد مشکلات فراوانی در حوزه فضا و کمبود تخت بیمارستانی دارد
آرشیو