visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - گردشگران خارجی ۳۳ درصد افزایش یافت/شیراز میزبان«سفره ایرانی، فرهنگ، گردشگری»
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
مدیرکل میراث فرهنگی فارس:

گردشگران خارجی ۳۳ درصد افزایش یافت/شیراز میزبان«سفره ایرانی، فرهنگ، گردشگری»

حافظیه شیراز
    -     کد خبر: 1532
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۲۳|۱۳:۱۶
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس از افزایش ۳۳ درصدی گردشگران خارجی در استان در ۸ ماه امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «پیام خبر»، مصیب امیری ظهر سه شنبه در نشست خبری اعلام برنامه های جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ، گردشگری» با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه بیش از ۲۵۰ هزار گردشگر خارجی وارد استان فارس شدند، گفت: تا پایان آبان سال جاری بیش از 250 هزار گردشگر خارجی وارد استان فارس شدند.

امیری با اشاره به برگزاری جشنواره سفره ایرانی در روزهای پایانی آذرماه در شیراز عنوان کرد: برگزاری کنگره استانی معماری، شرکت در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری کشور در بهمن ماه و برپایی نمایشگاه سراسری صنایع دستی در اسفندماه از دیگر برنامه‌های میراث فرهنگی تا پایان سال است.

وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری 2 هتل آپارتمان تا پایان امسال بر ضرورت تکمیل زیرساخت‌های گردشگری تاکید کرد و افزود: در حال حاضر 10 هتل و هتل آپارتمان در استان فارس در حال ساخت است.

در ادامه معاون گردشگری میراث فرهنگی استان فارس هم به برگزاری جشنواره سفره ایرانی اشاره کرد و گفت: این برنامه 25 تا 27 آذرماه با مشارکت استان‌های فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان در 8 منطقه کشور برگزار می‌شود که استان فارس منطقه هفتم این جشنواره است.

موید محسن نژاد با بیان اینکه برگزیدگان این جشنواره در 8 منطقه در سطح ملی با هم رقابت می‌کنند، گفت: در این جشنواره گروه‌های 12 نفره از استان‌ها در قالب 35 غرفه، هنرمندان فارس در 40 غرفه و برخی از سفره‌خانه‌های سنتی در قالب 12 غرفه حضور دارند و هدف از برگزاری این جشنواره معرفی فرهنگ‌ها و آداب و رسوم هر استان است و در کنار آن برخی صنایع دستی که در پخت غذا استفاده می‌شود، نیز معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره یادشده در باغ ملی شیراز با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری اجرا می‌شود، افزود: از دیگر اهداف این جشنواره معرفی خوراک‌های سنتی به رستوران‌های سنتی و مدرن در سطح شهر شیراز و دیگر شهرها است تا از این طریق تجاری‌سازی خوراک‌های سنتی نیز آغاز شود.

محسن‌نژاد با بیان اینکه بسیاری از این خوراک‌ها از نظر تولید و مواد اولیه کم‌هزینه‌تر از غذاهای معمول هستند، خاطرنشان کرد: این امر علاوه بر احیا خوراک‌های سنتی برای مردم هم به صرفه‌تر و سالم‌تر است.

گفتنی است: جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ، گردشگری» از 27 تا 30 جشنواره در قالب جشنواره خوراک‌های سنتی استان فارس ادامه می‌یابد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال