visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - آوای «ایران،ایران» در تالار حافظ زمزمه شد/ افتخاری هم رسید
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
جشنواره ملی «ترنم بیداری»؛

آوای «ایران،ایران» در تالار حافظ زمزمه شد/ افتخاری هم رسید

ترنم بیداری
    -     کد خبر: 1561
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۲۸|۲۱:۴۹
رضا رویگری علیرغم ناتوانی جسمی و صدای گرفته در سومین شب جشنواره ملی «ترنم بیداری» در جمع مخاطبان سومین رویداد آواها و سرودهای انقلابی نوای «ایران، ایران» را زمزمه کرد.

به گزارش پایگاه خبری «پیام خبر»، یکشنبه شب تالار حافظ میزبان هنرمندانی شد که در حافظه تاریخی مردم ایران به خاطر یک تک آهنگ هم که شده ماندگار ماندند.

در شبی که انتظار می رفت به خاطر پایان تعطیلات استقبال از جشنواره کاهش یابد نه تنها سالن سبز تالار حافظ مملو از جمعیت بود، بالکن این تالار هم از جمعیت پوشیده شد و مخاطبان برای روبه رو شدن با هنرنمایی رضا رویگری و پرویز طاهری، خوانندگان ترانه های انقلابی صندلی های تالار را پر کردند.

رضا رویگری در حالیکه روی صحنه تالار حافظ به سختی با عصا قرار گرفت در پاسخ به احساسات حاضران به اجرای ترانه معروف «ایران، ایران» پرداخت و همراهی مخاطبان را با خود داشت.

در ادامه این مراسم که رضا رویگری به احساسات مردم پاسخ می داد و به پرسش های مجری برنامه پاسخ می گفت، غلامرضا منتظری رئیس سازمان بسیج هنرمندان به استقبال این هنرمند نام آشنای سینما و تلویزیون آمده و از او تقدیر کرد.

این در حالی بود که پیشتر علیرضا افتخاری هم به عنوان یکی از میهمانان جشنواره خود را به شیراز رسانده و به هنرنمایی برای حاضران در این تالار پرداخت و 4 قطعه از آثار حماسی خویش را بازخوانی کرد.

در میانه برنامه شب های موسیقی جشنواره «ترنم بیداری» محمد محیدلی، خواننده لبنانی به عنوان میهمان ویژه بار دیگر روی صحنه قرار گرفت به اجرای ترانه ای به زبان عربی پرداخت.

نوبت به پرویز طاهری که رسید، اجرای آهنگ های خاطره آمیز دهه ۷۰ نیز برای حاضران در سومین جشنواره ملی آواها و نواهای حماسی بسیج کشور جذابیت ویژه ای به شب سوم این رویداد موسیقایی داد. این هنرمند پیشکسوت در رثای مقام امام زمان(عج) قطعه «تا تو برگردی» را اجرا کرد که مورد توجه حاضران قرار گرفت.

در ادامه شب نیز خواننده های موسیقی پاپ که در بخش اصلی و رقابتی این جشنواره حضوری پررنگ داشتند به صحنه آمدند و در این میان هنرنمایی نوید نیک کار، هنرمند شیرازی با اجرایی حماسی حس و حال خاصی به این جشنواره در شب سوم داد.

این درحالی بود که اجرای قطعه ترکی آذری توسط آتیلا رسولی تک نواز گروه آذربایجان برای مخاطبان جشنواره از جذابیت خاصی برخوردار کرد.

این درحالیست که دوشنبه 29 آذرماه در روز پایانی سومین جشنواره ملی «ترنم بیداری» که به میزبانی شیراز برگزار می شود، هنرمندان بسیجی استان های گلستان، همدان، خراسان رضوی، فارس، چهارمحال و بختیاری، مازندران و استان البرز در تالار حافظ به رقابت هنری ادامه می دهند.

به گزارش پایگاه خبری «پیام خبر»، آیین اختتامیه سومین جشنواره ملی آواها و سرودهای حماسی بسیج کشور شامگاه دوشنبه 29 آذر در تالار حافظ با حضور رضا صادقی، حسین کشتکار، هادی منتظری، جمشید جم، برگزار می شود.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
سایر تصاویر