visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - مشارکت دانش آموزان خمینی در کاشت ۴هزار بذر بلوط
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

مشارکت دانش آموزان خمینی در کاشت ۴هزار بذر بلوط

درختکاری
    -     کد خبر: 1702
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۹|۱۲:۳۷
مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: در آستانه روز هوای پاک چهار هزار بذر درخت بلوط آماده کاشت را به دانش آموزان تحویل و آموزش می دهند تا این بذر ها را در ظروف بازیافت کاشته و پرورش دهند.

مهدی محمدی، مدیر آموزش و پرورش خمین به خبرنگار پیام خبر گفت: تبدیل کردن امرحفاظت ازمحیط زیست به یک باور ذهنی وعادت تنها راهی است که درنهایت به حفظ محیط زیست می انجامد بهترین زمان برای انجام چنین باوری دردوران کودکی است دراین زمینه مدارس نقش حیاتی دارند بنابراین دانش اموزان نقش مهمی در حفاظت ازمحیط زیست ایفامی کنند چرا که دانش آموزان کنونی آینده سازان کشور هستند و باید ازهم اکنون یاد بگیرند که چگونه ازمحیط اطراف خود حفاظت کنند.

 

مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: داشتن آسمان آبی وهوای پاک مرهون یک اتفاق مهم است وآن چیزی نیست جزتوجه به  حیط زیست وتلاش برای حفاظت ازآن که تنها ازطریق آموزش به نسل جوان به خصوص دانش آموزان است.

 

وی خاطرنشان کرد: در آستانه روز هوای پاک، یکی از NGO های فعال محیط زیست در این شهرستان به مناسبت ۲۹دی روز هوای پاک، چهار هزار بذر درخت بلوط آماده کاشت را به دانش آموزان تحویل و آموزش می دهند تا این بذر ها را در ظروف بازیافت کاشته و پرورش دهند .


محمدی گفت: این افراد فعال در این NGO راه های نگهداری و پرورش بذرهای کاشته شده درخت بلوط را به دانش آموزان آموزش داده تا بتوانند در منزل شان پرورش داده تا به مرحله نهال رسیده و آماده کاشت در طبیعت شوند.

 

وی بیان کرد:  نهال های پرورش یافته درختان  بلوط در اسفندماه امسال همزمان با هفته درختکاری با همکاری دانش آموزان در فضاهای سبز و طبیعت شهرستان کاشته می شود.

 

مدیر آموزش و پرورش خمین اضافه کرد: اجرای چنین برنامه هایی متناسب با دانش آموزان در حال فراگیری علم و دانش  در مقطع های مختلف تحصیلی با همکاری  دستگاه های متولی حفظ و توسعه فضاهای طبیعی جامعه با بهره مندی از مشارکت  NGO های دوستدار ضمن حفظ و توسعه طبیعت و منابع خدادی در سلامت شهروندان موثر باشد.

 

گفتنی است، 18 هزار دانش آموز در 300 واحد آموزشی شهرستان خمین اشتغال به تحصیل دارند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال