visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - نداشتن سالن اختصاصی عمده مشکل هیئت های ورزشی است
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

نداشتن سالن اختصاصی عمده مشکل هیئت های ورزشی است

مسعود زیگلری، رئیس هیئت کاراته استان فارس
    -     کد خبر: 1940
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۵|۱۷:۴۱
رئیس هیت کاراته شهرستان شیراز گفت: جدا شدن هیئت شهرستان شیراز از هیئت استان، بار اجرایی را از دوش استان برداشت و هیئت استان با فراغ بال بیشتر و زمان بهتری می تواند سیاستگذاری کند.

به گزارش پیام خبر، مسعود زیگلری در نشست خبری هیئت کاراته شهرستان شیراز به تشریح فعالیت های این هیئت در دوران تصدی یک سال و نیمه مسئولیت خود پرداخت و گفت: با توجه به مشکلی که همه هیئت های ورزشی شهرستان شیراز دارند و آن حل شدن آن ها در دل هیئت استان است با حمایت ریاست اداره ورزش و جوانان شیراز و آقای ده بزرگی رییس سابق هیئت کاراته استان فارس جلساتی برگزار شد و توافقاتی صورت گرفت که هیئت کاراته شیراز هم از آن حالتی که داشت و در بطن هیئت کاراته استان قرار گرفته بود خارج شود و از اختیاراتی در بعد اجرایی بهره مند گردد.
وی افزود: در ادامه این توافق، افراد توانمندی در عرصه کاراته از جمله احمد مبارکی به عنوان دبیر هیئت، بهاره محمدپور به عنوان نایب رییس، محمد صادق مهرپور به عنوان خزانه دار، آقای روزیطلب به عنوان مسئول هیئت داوران، مائده فتوحی به عنوان مسئول روابط عمومی، عبدالله نیکبختی به عنوان رییس سبک های آزاد و آقای هادیان به عنوان مسئول آموزش انتخاب شدند که همه این عزیزان صاحب تجربه و پیشرو در این عرصه بوده اند.
رئیس هیئت کاراته شهرستان شیراز گفت: اعتقاد دارم کلیت مدیریت کاراته استان را باید هیئت استان برنامه ریزی کند اما در بحث اجرا کار به هیئت های شهرستان ها سپرده شود.
زیگلری ادامه داد: در گذشته با مدیریت سابق مشکلی نداشتیم و امروز هم با سرپرست هیئت استان دیدگاهمان کاراته است و شاید اختلاف سلیقه ای برای رسیدن به هدف داشته باشیم اما در نهایت تلاش ما در جها ارتقا و پیشرفت کاراته می باشد.
وی تاکید کرد با جدا شدن هیئت کاراته شهرستان شیراز از هیئت استان،  در بحث اجرایی کارهایی از دوش استان برداشته شده و هیئت استان با فراغ بال بیشتری و زمان بهتری می تواند سیاستگذاری کند.
رئیس هیئت کاراته شهرستان شیراز تاکید کرد: بر اساس تمام این عملکردهایی که هیئت کاراته شهرستان شیراز داشت دو هفته پیش مراسم انتخاب برترین های هیئت های ورزشی شهرستان شیراز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد که هیئت کاراته شهرستان شیراز بر اساس آمار کارشناسان اداره ورزش و جوانان شهرستان، بین 52 هیئت ورزشی جزو 10 هیئت برتر و رییس این هیئت نیز به عنوان رییس برتر و دبیر آن هم دبیر برتر شناخته شد که این نشان می دهد فعالیت هدفدار در این یک سال و نیمه صورت گرفته است که البته مربیان، بازیکنان، باشگاه و همه در این انتخاب ها سهیم بوده اند.
زیگلری اعلام کرد: با هماهنگی هایی که با مدرسین فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته تا آخر سال درخواست کلاس های بدنسازی تخصصی کاراته و روانشناسی خاص کاراته را داشتیم که با استفاده از مدرسین مجرب این دو کارگاه را تا آخر سال برگزار می کنیم البته مربیان ما علم و دانش بدنسازی را دارند اما پرداختن به این موضوع را به شکل تخصصی در مربیان معدودی شاهد هستیم.
وی افزود: یک قهرمان یک مربی در کنار حرفه مربیگری هم باید علم بدنسازی داشته باشد هم علم تغذیه اگر چه تیم های حرفه ای شخصی را برای این امر در کنار خوددارند اما به هر حال دیدگاه را ترزیق می کنیم که هم در بدنسازی و هم روانسازی نسبت به امور مشرف باشند.
او با اشاره به اهتمام هیئت به بحث استعدادیابی هم گفت: در همه رده ها برای انتخاب تیمها برای اعزام به مسابقات بحث استعدادیابی انجام می پذیرد که در این راستا حتی درب اردوی شیراز بر روی شهرستان ها هم باز گذاشتیم تا آن ها را هم پیشرفت دهیم.
زیگلری ادامه داد: در این راستا مسابقاتی را برگزار می کنیم که اگر شخصی توانایی دارد و جذب نشده راهنمایی شوند و پله های ترقی را بپیماید.
رئیس هیئت کاراته شهرستان شیراز همچنین در خصوص مشکلات گریبانگیر کاراته گفت: با توجه به المپیکی شدن کاراته و اعتقاد ما به توانایی حضور بازیکنان می طلبد سالن های اختصاصی برای کاراته در نظر گرفته شود چرا که مشکل عمده ما نداشتن سالن اختصاصی است و امیدواریم در این راستا اقدامات سریعی انجام بپذیرد.
وی افزود: در مجتمع ورزشی بعثت جایی برای این منظور کلنگ خورده بود که البته بنابه اظهار سرپرست محترم هیئت استان مقرر شد مکانی برای این موضوع به زودی در نظر گرفته شود.
زیگلری با بیان اینکه امید بسیاری نسبت به آینده کاراته ایران در المپیک داریم بیان داشت: نوید محمدی بازیکن نوجوان ما فیکس تیم ملی شد و در مسابقات آسیایی مدال کسب کرد و قطعا می تواند در المپیک آینده هم نتیجه بگیرد.
رئیس هیئت کاراته شهرستان شیراز در ادامه به تشریح عملکرد هیئت در دوران مسئولیتش پرداخت و اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در کاراته استان و شیراز وجود داشت، در رده نونهالان و جوانان و بزرگسالان پیش بینی هایی ارائه شد و نظریات متخصصین و کادر هیئت کاراته، کارشناسی شد و همه در راستای پیشبرد اهداف کاراته هدفگذاری گردید و در راستای این هدف برنامه ریزی هایی انجام شد.
وی تصریح کرد: در مدت یکسال و نیم گذشته در بحث آموزش که یکی از مشکلات این هیئت بود گامهای موثری برداشته شد و بحث آموزش در هیئت کاراته را فعال کردیم.
زیگلری بیان  داشت: در طول این مدت 6 دوره کلاس تئوری درجه سه دو یک برگزار شد و یک دوره کلاس عملی درجه یک دو سه مجددا برگزار شد و در مجموع 7 دوره آموزشی برای مربیان ما برگزار گردید.
رئیس هیئت کاراته شیراز با بیان اینکه کاراته دو بخش آزاد و کنترلی دارد تاکید کرد: در حال حار برای کسی که در مسند کاراته قرار می گیرد این دیدگاه که فقط به یک سمت نگاه شود از بین رفت لذا در گام اول مسابقات کاراته قهرمانی باشگاههای شهرستان شیراز را در دو بخش کنترلی و آزاد و در دو قسمت آقایان و بانوان در سال گذشته برگزار کردیم.
وی ادامه داد: این مسابقات یکی از معدود مسابقاتی بود که از نظر آمار شرکت کنندگان، تعدادی قابل قبولی در آن شرکت کردند. سپس برای کسانی که در رده نونهالان و خردسالان بودند و دارای کمربند رنگی به خصوص زرد و نارنجی بودند جشنواره ای برگزار کردیم و برای گسترش دادن و حفظ نمودن نیروهایی که در ایام تعطیلات به باشگاهها روی می آورند برای تمام نفرات مدال در نظر گرفته شد که این هم بازخورد خود را داشت و با توجه به اظهاراتی که خود مربیان در طول زمان برگزاری این مسابقات داشتند بسیار مثمر ثمر واقع شد.
زیگلری گفت: راه اندازی لیگ کاراته شهر راز برای اولین بار با مسئولیت مجتبی مدیح جهرمی در دو بخش آقایان و بانوان از دیگر اقدامات انجام شده بود و لیگ کاراته را در چهار مرحله برگزار کردیم که در این مسابقات کار نادری امسال انجام شد و آن این بود که در درون قاب مدال ها از سکه طلا استفاده کردیم و کسی که در رنکیگ مسابقات قرار می گرفت و مقام می آورد واقعا مدال طلا را کسب می کرد.
وی افزود: همچنین در مراسم اختتامیه از داوران، مربیان و ملی پوشانمان شیرازی تا آنجا که در حد توان هیئت کاراته شیراز بود تجلیل به عمل آمد.
رئیس هیئت کاراته شهرستان شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرستان شیراز در سال گذشته 4 تیم در قسمت بانوان و 10 تیم در قسمت آقایان و جمعا 14 تیم در لیگ های پایه کشوری داشت که در بخش آقایان تیم های نیکا و ارژن شیراز روی سکو رفتند و در بخش بانوان هم تیم فارس رعنا و مجتمع ورزشی صبا صاحب مقام شدند.
وی بیان داشت: امسال نیز همان کارهای تیمداری و لیگ با مساعدت و پشتیبانی مهندس سعید کریمی مدیر عامل فهیم و ورزش دوست شرکت ارژن و فارس رعنا ادامه یافت و موفق شدیم امسال هم 7 تیم را روانه لیگ کنیم و 6 تیم دیگر نیز بر اساس حمایت های اسپانسرهای دیگری که پیدا شدند، تیم اسپاگستر در سه قسمت و صبای شیراز در سه قسمت و چهار تیم بانوان به مرحله پایانی راه یافتند و در قسمت آقایان هم تیم کاتای نونهالان و جوانه ها راهی هفته پایانی شدند و آقایان هم در لیگ آینده سازان به مرحله پایانی راه پیدا کردند.
زیگلری با بیان اینکه از بابت استعدادپروری و نخبه پروری وقفه ای بین بزرگسالان و نوجوانان و نونهالان ما بوجود آمد و خلایی وجود داشت که تک ستاره هایی را داشتیم تصریح کرد: با یک برنامه ریزی مدون تقریبا از سه الی چهار سال پیش تیم های نونهالان و نوجوانان را در تیم های لیگ های کشوری راه اندازی کردیم.
وی افزود: بازیکنی که در مقطع نونهالان و نوجوانان شناخته می شود و راهی مسابقات کشوری می شود با جو مسابقات و نفرات غیر از استان و باشگاه خود مواجه می شود که در این  پروسه سه چهار ساله می تواند به تجربیات ارزنده ای دست پیدا کند.
او گفت: توانستیم در قسمت نوجوانان قهرمان ایران شویم که 90 درصد آن مدال ها از دل همین تیم های لیگی ما بود و از اقدامات خوب ما در این مدت ادامه دادن این لیگ و ایجاد لیگ آینده سازان بود که بر آن اساس تیم جوانه هایمان را بسترسازی نموده و بچه های نوجوان را از رده نوجوانان به لیگ آینده سازان منتقل کردیم و در کنار آن مجددا وورودی تیم های نونهالان را بازگذاشتیم که این خلا از بین برود اما این زمان بر است که بچه های نوجوان به جوانان و سپس به بزرگسالان وارد شوند.
وی تاکید کرد: در بحث مسابقات قهرمانی سبک های آزاد کشور هم شیراز،  دو نماینده داشتی که فیکس شدند و مقام آوردند و در سال 94 هم به نایب قهرمانی سبک های آزاد استان فارس در قسمت آقایان و بانوان رسیدیم.
رئیس هیئت کاراته شهرستان شیراز به برگزاری مسابقات لیگ استان در سال جاری اشاره کرد  افزود: این مسابقات برای اولین بار برگزار شد ولی تیم های شهرستان شیراز، هم در بخش آقایان و هم بانوان توانستند مقام اول را کسب کنند.
وی بیان کرد: در سال گذشته دو مربی ملی پوش آقای علی حاجی زاده مربی تیم امید آقایان و خانم لیلا بهرامی سرمربی تیم امید هر دو از شیراز بودند که این ها خودشان از کسانی بودند که هم خودشان و هم قهرمانانشان توانستند آنجا بمانند.
زیگلری بیان کرد: در بخش آقایان آقای علیرضا شیرصفت و خانم زهرا طرازپور به مسابقات جهانی اعزام شدند و امسال نیز در مسابقات انتخابی تیم ملی که برگزار شده است تا اینجا شیش صفت توانست مقام سوم را در بخش بزرگسالان کسب کند و در بخش بانوان نیز زهرا  و فاطمه طرازپور هر دو موفق شدند مقام سوم را حائز شوند و آقای مصطفی عیدان کشکولی و خانم شیما آل سعدی به اردو دعوت شدند.
وی از برگزاری مسابقات انتخابی تیم های ملی جوانان و نوجوانان در نیمه دوم فروردین ماه خبر داد و گفت: مسابقات نوجوانان و جوانان در استان قم و امید در استان کردستان برگزار می شود که بیشترین امیدهای ما در بخش نوجوانان و جوانان است.
زیگلری بیان داشت: نزدیک به 10 سال است که شرکت ارژن از کاراته حمایت می کند و ما علاوه بر اینکه بازیکنانمان را برای مسابقات پرورش می دهیم در هر رده سنی برای هر تیمی که در لیگ کشور داریم از سه مربی استفاده کردیم که در رده نوجوانان آقای مدیح جهرمی، احسان باقری و محمد صادق مهرپور به عنوان مربی به سرپرستی آقای هادیان فعالیت می کنند و در قسمت آینده سازان نیز از آقایان حسن زیگلری، محمد هادی محمدی و رشید قامت بهره می بریم.
وی با اشاره به انتقاد برخی نسبت به حضور سه مربی در یک تیم گفت: ایده و نظر ما این بود که اگر مربیان ما می خواهند پیشرفت کنند باید به تعدادشان در لیگ های کشوری حضور داشته باشند تا همانطور که بازیکن عرصه را می بیند مربی هم عرصه را ببیند و به روز باشد تا بتواند بازیکن و جایگاه کاراته ما پیشرفت کند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال