visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - ۳۰۰ بقعه متبرکه استان مجری برنامه ویژه تحویل سال نو
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

۳۰۰ بقعه متبرکه استان مجری برنامه ویژه تحویل سال نو

حجت الاسلام سید عباس موسوی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس
    -     کد خبر: 2021
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۱|۱۹:۳۵
مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس از برگزاری طرح آرامش بهاری برای هفتمین سال متوالی در فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام سید عباس موسوی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت:استان فارس دارای هزار و 408 بقعه متبرکه است که یک ششم بقاع مترکه کشور را شامل می شود.

او با اعلام اینکه طرح آرامش بهاری برای هفتمین سال متوالی است که در فارس برگزار می شود گفت:در این طرح به صورت ویژه 460 مکان مذهبی،30 خیمه معرفت،195 حسینیه جهت اسکان اضطراری،126 امام زاده با موقعیت خاص و 100 مسجد در بین راه و 300 مسجد دیگر با موقعیت  خاص شرکت می کنند.

مدیر کل اوقاف فارس با بیان اینکه سال گذشته تعداد 420هزار نفر در لحظه تحویل سال نو مهمان بقاع متبرکه بودند افزود:در ایام نوروز سال گذشته تعداد 270 هزار نفر از مساجد تاریخی استان دیدن کردند و روزانه 30 هزار نفر با توجه به موقعیت جغرافیای استان از خیمه های معرفت بازدید داشتند.

موسوی در ادامه اضافه کرد:امسال 300 بقعه متبرکه استان مجری ویژه برنامه تحویل سال هستند.

او با اعلام این مطلب که امسال 110 نفر از طلاب و روحانیون حوزه علمیه قم به عنوان مبلغ به استان اعزام می شوند اذعان داشت:250 نفر نیز از روحانیون بومی از تاریخ 25 اسفند ماه جاری تا 15 فروردین 96 در همین قالب مجری طرح خواهند بود.

مدیر کل اوقاف فارس گفت:از تاریخ 26 اسفند ماه جاری آئین غبارروبی و عطر افشانی تمام بقاع متبرکه استان اجرا می شود و در ایام نوروز 5 هزار نفر از خدام افتخاری و رسمی در بقاع متبرکه استان آماده خدمت رسانی به زائرین هستند.

رئیس اوقاف ناحیه 3 شیراز نیز در این نشست اظهار داشت: در 4 مسجد مشیر،عتیق،نصیرالملک و وکیل به دلیل نزدیک شدن به ایام نوروز کلیه فعالیت های عمرانی متوقف شده است.

حجت الاسلام رحیم صفری اعلام کرد:در  ایام نوروز 4 خیمه معرفت در سید تاج الدین غریب(ع)،سید علاء الدین حسین (ع)،علی بن حمزه (ع)و باغ ملی شیراز بر پا می شود که آماده ارایه خدمات فرهنگی به بازدید کنندگان است.

او با بیان اینکه 40 حسینیه در شیراز آماده پذیرایی از مهمانان در ایام نوروز خواهد بود گفت:این حسینیه ها در صورت نیاز و به صورت اضطراری آماده شده اند.

معاونت فرهنگی اوقاف فارس با بیان اینکه پیش بینی استقرار 150 چادر در مکان های پر زائر شده است استان فارس گفت:در خصوص طرح آرامش بهاری در حال حاضر تمام بقاع متبرکه استان درگیر هستند.

حجت الاسلام سید میثم حسینی تصریح کرد:110 نفر از مبلغین دینی بر اساس ظرفیت مناطق تقسیم بندی و شروع به کار می کنند. همچنین علاوه بر برپایی خیمه معرفت در جوار تخت جمشید،تعداد 12 الی 13 روحانی در بین بازدید کنندگان و مسلط به زبانهای خارجی به تبلیغ و خدمت رسانی مشغول خواهند بود.

او در پایان عنوان کرد:در ابتدای اجرای طرح به دنبال کمی بودیم که با گذشت زمان سعی در بالا بردن سطح کیفی طرح داریم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال