visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - ساعت قدیمی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) به موزه منتقل شد
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

ساعت قدیمی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) به موزه منتقل شد

آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام
    -     کد خبر: 211
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۲۵|۲۰:۴۷
مدیر موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام گفت: ساعت قدیمی موجود در حرم مطهر چندین سال قبل، به دلیل اینکه کارآیی خود را از دست داده بود، به موزه منتقل شد و اکنون نیز جزو ذخائر موزه به شمار می رود.

به گزارش پیام خبر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، علیرضا اودران، مدیر موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام گفت: ساعت قدیمی موجود در حرم مطهر چندین سال قبل، به دلیل اینکه کارآیی خود را از دست داده بود، به موزه منتقل شد و اکنون نیز جزو ذخائر موزه به شمار می رود.

 

وی با بیان اینکه هیچ سندی در باره اینکه این ساعت قدیمی هدیه ملکه ویکتوریا، به ناصرالدین‌شاه بوده است، اکنون در دسترس نیست، افزود: اگر پژوهشگری در این خصوص با سندی مواجه شده است، مرکز اسناد آستان مقدس آماده دریافت و بررسی آن است.

 

اودران تاکید کرد: این ساعت قدیمی اسقاط نشده و به دلیل اینکه باید ساعت جدیدی در محل ساعت قدیمی نصب می شد که زائران حرم مطهر بتوانند از آن بهره برداری کنند، از محل قدیمی خود باز و به موزه منتقل شده است.

 

مدیر موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام اظهار داشت: نگهداری و حفظ اموال ارزشمند و قدیمی حرم مطهر از اختیارات مشخص آستان مقدس است که در بخش های مربوطه طبق موازین قانونی به آن پرداخته می شود.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

اخباربرگزیده