visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - سرمایه گذاری در فارس نیازمند تلاش بیشتر بخش خصوصی و دولتی است
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

سرمایه گذاری در فارس نیازمند تلاش بیشتر بخش خصوصی و دولتی است

مهندس سید محمدعلی افشانی، استاندار فارس در مراسم آغاز سال تحصیلی در شیراز
    -     کد خبر: 212
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۲۵|۲۰:۵۵
سرویس :استان ها >> فارس
استاندار فارس گفت: سرمایه گذاری در فارس نیازمند تلاش بیشتر بخش خصوصی و دولتی به صورت توام است.

مهندس سید محمدعلی افشانی در جلسه مركز خدمات سرمایه گذاری استان با بیان این كه اگر فقط بخش دولتی در زمینه سرمایه گذاری تلاش كند موجب دامن زدن به توقعات و ایجاد برخی دلسوزی های بی مورد كه مانع از سرمایه گذاری است می شود، اظهار داشت: فعال كردن بخش خصوصی در هر بخش، یكی از مهم ترین وظایف مدیران است.

وی با اشاره به این كه جذب سرمایه گذار و تلاش برای جلب سرمایه گذاری مهم ترین وظیفه ای است كه مدیران بر عهده دارند، افزود: در شرایطی كه دولت با توجه به كمبود منابع امكان پاسخگویی به نیازهای كشور در حوزه كسب و كار را ندارد مدیران باید برای جلب مشاركت بخش خصوصی تلاش كنند.

استاندار فارس با بیان این كه میزان سرمایه گذاری خارجی در استان بیش از 400 درصد نسبت به شش ماهه اول سال گذشته و میزان صادرات 100 درصد افزایش یافته است، گفت: با این وجود عدد قدر مطلق میزان صادرات نسبت به استان عدد بالایی نیست؛ باید ببینیم فارس با توجه به مزیت ها، چند درصد از داشته های كشور را در اختیار دارد و به همان میزان تلاش صورت گیرد.

مهندس افشانی با اشاره به این كه بیش از 45 درصد از مصوبات سال گذشته صندوق توسعه ملی در بخش عمرانی به مبلغ یك میلیارد و 60 میلیون دلار نصیب استان فارس شده است، افزود: باید تلاش كنیم سهم هفت درصدی استان از اعتبارات كشور محقق شود و برخی دستگاه ها در این زمینه تلاش خوبی می كنند و برخی دستگاه ها نیز چندان تلاش نمی كنند.

وی با بیان این كه طرح آمایش سرزمین جزء اسناد بالادستی و كلی بوده و به مسائل جزئی نمی پردازد، ادامه داد: همه مدیران باید در حوزه ماموریت خود نقشه سرمایه گذاری را تهیه كنند و با تعیین استراتژی  در حوزه های مختلف، اهداف، راهبردها و پروژه ها را هم تعیین كنند.

استاندار فارس ادامه داد: ایران جزء مهم ترین سرمایه گذاران و سهام داران بانك توسعه اسلامی است و باید با ارائه طرح های مناسب از این سهم استفاده كنیم.

مهندس افشانی با ابراز خرسندی از این كه وضعیت اقتصادی رو به بهبود بوده و میزان سرمایه گذاری خارجی پنج برابر سال گذشته شده است، تصریح كرد: باید بیش از سهم استان فارس از گشایش های ایجاد شده پس از برجام، استفاده كنیم.

وی با بیان این كه شكایت های صورت گرفته از دستگاه های اجرایی در زمینه سرمایه گذاری به معنای كاركرد نامناسب دستگاه ها نیست، افزود:  اگر این شكایت ها پیگیری نشود و عدم همكاری دستگاه ها مانع از سرمایه گذاری شود ایراد دارد.

استاندار فارس با تاكید بر این كه این استان به دلیل تشكیل كمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری در زمینه بهره مندی از اعتبارات طرح تقویت تولید ملی موفق بوده است، افزود: همه باید كمك كنند و در زمینه توسعه استان با همكاری یكدیگر تلاش كنند.

مهندس افشانی خواستار تلاش بیش از پیش مدیران شد و با بیان این كه دولت در شرایط بسیار دشواری در حال تلاش است، از مدیران خواست ارائه گزارش فعالیت ها را به هفته دولت محدود نكرده و در طول سال، گزارش اقدامات صورت گرفته را به مردم ارائه دهند.

گفتنی است در جلسه اعضا به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال