visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - مسی و رونالدو؛ دوئل برای قهرمانی
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

مسی و رونالدو؛ دوئل برای قهرمانی

لیونل مسی و کریستین رونالدو
    -     کد خبر: 2150
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۲/۳|۱۴:۳۲
رئال مادرید امشب میزبان بارسلونا در سانتیاگو برنابئو خواهد بود و دو تن از بهترین بازیکنان جهان به دنبال این هستند که تیمشان را به پیروزی برسانند.

به گزارش پیام خبر، بدون شک رونالدو بازیکنی بوده که در حساس ترین مقاطع به کار تیم آمده و لیونل مسی نیز ستاره بی بدیل بارسا بوده است. این دو از سال 2008 تا به حال، تمام توپ طلاها را کسب کرده اند ولی کدام یک واقعا بهتر هستند؟

 

 

 

 

آرژانتینی ها سریعا مسی را نشان می‌دهند و به 5 توپ طلا و جام های متعددش اشاره می‌کنند. پرتغالی ها هم به این موضوع اشاره دارند که این درخشش رونالدو، نه تنها در اسپانیا بلکه در زمان حضورش در منچستریونایتد هم بوده است.

 

با این حال در نهایت نمی‌توان پاسخ درست و دقیقی به این سوال داد. در زیر آمار و اطلاعات مربوط به امسال را مشاهده می‌کند.

 

تعداد بازی: رونالدو 38 مسی 45

تعداد گل: رونالدو 31 مسی 45

گل در هر بازی : رونالدو 0.82 مسی 1

مجموع شوت ها : رونالدو 220 مسی 160

شوت در هر بازی: رونالدو 5.79 مسی 3.55

شوت در چهارچوب: رونالدو 80 مسی 85

شوت در چهارچوب در هر بازی: رونالدو 2.11 مسی 1.88

پاس گل: رونالدو 11 مسی 14

پاس گل در هر بازی: رونالدو 0.29 مسی 0.31

 

با یک نگاه به این آمار، اولین چیزی که توجه را جلب می‌کند این است که مسی با 14 گل از رونالدو پیش است، این در حالیست که رونالدو فصل گذشته با 51 گل در مقابل 41 گل از مسی پیش بود ولی مسی این بار اوضاع را چرخانده است.

 

 

 

این آمار نشان دهنده تغییرات اساسی در عملکرد مسی است. او مقابل دروازه به بازیکن بهتری تبدیل شده و رونالدو، بدون توجه به هت تریک روز سه شنبه مقابل بایرن، در گلزنی افت کرده است ولی نباید فراموش کرد که مسی بازی های بیشتری نسبت به رونالدو انجام داده ولی آمار گل نسبت به بازی اش نیز از رونالدو بهتر است. همین موضوع نیز باعث شد که پس از بازی با یووه از او انتقادات بسیاری به عمل بیاید.

 

 

 

این افت رونالدو، دلیلش کاهش ضرباتش نبوده بلکه تعداد ضربه های او در هر بازی از مسی بیشتر بوده است. در حالی که رونالدو 36 درصد ضرباتش رو به چهارچوب بوده، مسی بیش از نیمی از شوت هایش را به سمت دروازه حریف هدایت می‌کرده است.

 

در زمینه پاس گل اما، فاصله آنقدر زیاد نیست ولی باز هم مسی در این زمینه برتری دارد، 3 گل بیشتر از رونالدو ایجاد کرده و این را به وضوح در نحوه عملکردش در زمین می‌توان دید. با این حال ال کلاسیکو به کلی موضوع دیگری است. بدین ترتیب ارزشش را دارد که آمار تقابل های این دو را ینز بررسی کنیم.

 

آمار ال کلاسیکو

تعداد بازی: رونالدو 26 مسی 33

تعداد گل: رونالدو 16 مسی 21

گل در هر بازی: رونالدو 0.61 مسی 0.64

مجموع تعداد شوت: رونالدو 121 مسی 3.57

شوت در هر بازی: رونالدو 4.65 مسی 3.57

شوت در چهارچوب: رونالدو 52 مسی 52

شوت در چهارچوب در هر بازی: رونالدو 2 مسی 1.57

درصد شوت در چهارچوب: رونالدو 43 مسی 44.1

پاس گل: رونالدو 1 مسی 13

پاس گل در هر بازی: رونالدو 0.03 مسی 0.40

 

بار دیگر،در بحث گلزنی مسی از رونالدو جلوست. او بهترین گلزن ال کلاسیکو ها با 21 گل است ولی تعداد گل می‌تواند با تعداد بازی ها توجیه شود همچنین رونالدو هم در شوت زنی از مسی جلوتر است ولی دقت شوت های او در ال کلاسیکو از همیشه پایین تر است، هر چند که طبیعی است زیرا بارسا از قوی ترین رقبای رئال است.

 

 

 

جالب ترین آمار، تفاوت تعداد پاس گل های آنهاست، جایی که مسی با 13 پاس گل در فهرست قرار گرفته یعنی در هر بازی 0.40 پاس گل و رونالدو تنها 1 گل در 26 بازی مقابل بارسا ایجاد کرده است.

صحبت از این است که مسی در این فصل نتوانسته آنطور که باید بدرخشد ولی نباید فراموش کرد که او نقش بسیار مهمی در ال کلاسیکو های یک دهه اخیر ایفا کرده است. حالا نوبت رونالدوست که ثابت کند آمار دروغ می‌گوید و او تیمش را برای قهرمانی لالیگا رهبری می‌کند.

 

منبع: فورفورتو

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

اخباربرگزیده