visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - زخم بی تدبیری بر پیکره کارگران ایرانی
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

زخم بی تدبیری بر پیکره کارگران ایرانی

کارگر
    -     کد خبر: 2187
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۲/۱۱|۲۱:۲۲
سرویس :اجتماعی >> سایر
دو عامل ، چرخ مملکت را می چرخانند ؛ کار و کارگر.همه ساله با نزدیک شدن به روز جهانی کارگر ، بحث های زیادی پیش می آید و قول هل و وعده های زیادی به این جامعه عظیم مبنی بر تسهیل اموراتشان داده می شود.وضعیت کارگران نسبت به هر دولتی که بر سر کار می آید؛ متفاوت است ...

به گزارش پیام خبر، دو عامل ، چرخ مملکت را می چرخانند ؛ کار و کارگر.همه ساله با نزدیک شدن به روز جهانی کارگر ، بحث های زیادی پیش می آید و قول هل و وعده های زیادی به این جامعه عظیم مبنی بر تسهیل اموراتشان داده می شود.وضعیت کارگران نسبت به هر دولتی که بر سر کار می آید؛  متفاوت است ؛ اما آنچه در تمامی این کش و قوس ها همواره تکرار می شود ، میزان دستمزد آنها ، چگونگی پرداخت و قراردادهایی است که تشکل های مستقل کارگری به طور جد پیگیر آن است.

کارگران بخش اعظمی از جامعه را تشکیل می دهند که در دوران ستم شاهی با رژیم مخالف بوده و در هشت سال دفاع مقدس برابر دشمن جنگیده اند.جایگاه کارگران گاهی به نظر می رسد شایسته شان نیست.این گروه بزرگ که بهتر است به دلیل وسعت آنها را طبقه کارگر بنامیم ، علی رغم وجود قانون کار اغلب قربانی همین قانون بودند.

در شرایط کنونی ،  یکی از راههای برون رفت از معضلات اقتصادی ، بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی ، می تواند حضور فعال کارگران با پشتکارشان در این امر باشد تا مسیر رسیدن به  قله های خودکفایی را هموار ساخته و بهترین نمود اقتصاد مقاومتی باشد.

مشکلات متعدد کارگران که بیشترین قاعده هرم شغلی و کاری کشور را تشکیل می دهند ، اعم از بیمه ، حقوق ، دستمزد و امنیت شغلی سبب پایین آمدن بازده کاری کشور در پیچ و خم های بروکراسی های اداری از نُرم جهانی شده است که برای جامعه کارگری به مصداق آفتی زیان بخش تلقی می شود که تاکنون به رغم شعارهای داده شده به وعده ها عمل نشده است.

جامعه کارگری در کشور ما بیشترین حوزه کاری را چه مستقیم و چه غیر مستقیم به خود اختصاص داده است و بیشترین مشاغل تولیدی و خدماتی کشور با تلاش و همت این جامعه صورت می گیرد.

در واقع انجام برخی امور بدون وجود و حضور این جامعه محال است و این روز و هفته نمادین می تواند فرصتی باشد تا آنان مطالبات خود را طلب کنند.

اما با وجود تمام این تفاصیر معمولا از آنان آنچنان که باید و شاید قدردانی نشده است.

بسیارند کارگرانی که تمام سالهای جوانی خود را در کارخانجات و مراکز تولیدی ، خدماتی  و مشاغل سخت سپری می کنند و در پایان در ازای تمام این سالها ، نه تنها حمایت نمی شوند بلکه ، حقوق شان نیز ضایع می شود.

در این میان بسیاری معتقدند که در نهایت قوانین کار و تامین اجتماعی به نفع کارفرمایان به تصویب می رسد و بیچاره کارگر...

نابرابری های محیط کاری و بی توجهی به خواسته ها مطالبات کارگران ، سبب سوء استفاده برخی کارفرمایان شده است که البته در این میان ناآگاهی کارگران از حق و حقوق شان نیز بی تاثیر نیست.

بسته شدن کارخانجات و بی رونقی مراکز صنعتی و کاری و رشد نرخ 12.1 درصدی نرخ بیکاری در فارس و 12.4 درصدی در کشور در حالی رخ می دهد که برخی مسئولان که چشمشان روشن ، دم از ایجاد اشتغال می زنند.و در همین راستا کارگران بعضی مشاغل بیش از حد ساعت کاری ، کار می کنند و کمتر از حد معمول دستمزد دریافت می کنند ؛ پاداش که دیگر به افسانه ها پیوسته است.

آمارها نشان از وجود تعداد زیادی کارگر بیمه شده و بیمه نشده دارد که اجرا نشدن قانون بهبود فضای کسب و کار ، وجود قراردادهای موقت و سفید امضاء ، عدم افزایش حقوق کارگران و نبود قانونی در این زمینه ، مشکلات بازنشستگی و حمایتهای انجام نشده مشکلات این جامعه را تشکیل می دهند.

اخبار و احادیث هم نشان از معضلاتی دارد که علاوه بر مشکلات مذکور ، به مظل.میت این جامعه مهر تایید می زند.

طبق گفته معاون وزیر راه ، سالانه یک هزار و 500 نفر کارگر ساختمانی در کشور بر اثر حوادث ناشی از کار ، جان خود را از دست می دهند که متاسفانه این آمار نسبت به نُرم جهانی ، رقمی غیر قابل قبول است.

دبیر کل خانه کارگر نیز گفته است که کارگران نباید نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی خود بی تفاوت باشند ؛ اما از قدیم گفته اند : شکم گرسنه...

اما در این میان خبرهای خوشخال کننده البته نه در حد عالی هم به گوش می رسد ؛ صادقی رئیس اتحادیه پیش کسوتان جامعه کارگری می گوید:افزایش 14 و نیم درصدی مستمری حداقلی بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال 96 تا حدودی به جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران یاری می رساند اما نباید فراموش کنیک که بیشتر این افراد در حال حاضر و در این گروه اجتماعی ، زیر خط فقر زندگی می کنند.

رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار استان فارس با انتقاد شدید از اعمال مدیریت نادرست در شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) می گوید: انتصاب مدیران فسیل‌شده و ناکارآمد در رأس مجموعه شستا، این مجموعه را تبدیل به حیاط‌خلوت یک عده خاص کرده است. این انتقاد شدید حتما به دل کارگران می نشیند.

مهرزاد مؤیدی با انتقاد شدید از به‌کارگیری نیروهای بازنشسته و ناکارآمد در مجموعه شستا اظهار می دارد: دولت در مجموعه شستا خوب عمل نکرده و با انتصاب مدیران بازنشسته و فسیل شده، این مجموعه را تبدیل به حیاط خلوت یک عده خاص کرده است.

او در ادامه می افزاید: سؤال ما این است که چرا نباید از جامعه کارگری در مجموعه مدیریتی شستا کسی حضور نداشته باشد درصورتی‌که این مجموعه با پول کارگران به حیات خود ادامه می‌دهد و مشاهده می‌شود که یک ساختمان‌ساز یا ... در هیات مدیره آن حضور دارد.

عضو شورای عالی اشتغال با انتقاد از لایحه دولت در بحث قراردادهای موقت کارگری که حقوق کارگر و امنیت شغلی وی در آن لحاظ نشده است، بیان می دارد: این لایحه بدون نظر کارشناسی جامعه کارگری تدوین‌شده و به آن اعتراض شدید داریم و دولت باید این لایحه را از مجلس برگرداند.

مؤیدی در بخش دیگری از سخنان خود می گوید: تا یازدهم اردیبهشت‌ماه به دولت فرصت خواهیم داد که این لایحه ضد کارگری را از مجلس عودت دهد که در غیر این صورت نباید هیچ انتظاری از جامعه کارگری داشته باشد.

مؤیدی با اشاره به اینکه در هیچ دولتی انتظارات جامعه کارگری برآورده نشده است، تصریح می کند: متأسفانه در هیچ دولتی کارگران به حق‌وحقوق قانونی خود نرسیده‌اند.
این مقام مسئول در ادامه به مشکلات مدیریتی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: بیشتر مشکل کارخانه‌ها ناشی از رکود اقتصادی نیست بلکه ناشی از تغییر دیدگاه مدیریتی است.

او در تشریح این تغییر دیدگاه اظهار می دارد: مدیر یک کارخانه که تغییر دیدگاه داده و به‌جای تولید و اشتغال به دنبال خرید هواپیما می‌رود، رکود اقتصادی وی را مجبور به این کارنکرده بلکه وی به دنبال شغل دیگری است.متأسفانه تصمیمات نادرست برخی مدیرنماها ضربات سنگینی به جامعه کارگری وارد کرده است و انتصاب‌ها به‌ویژه در مواردی مانند شستا به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نبوده است.

این مقام مسئول می افزاید: رکود اقتصادی را یک عده کار نابلد راه انداخته‌اند وگرنه رکود به‌خودی‌خود وجود ندارد و بیشتر این رکود ناشی از مدیریت ناصحیح است.بیشترین اخراجی‌ها مربوط به شرکت‌های پیمان‌کاری است و دولت موظف است که لایحه ضد کارگری خود را از مجلس پس بگیرد تا کارگران به همین راحتی توسط کارفرماها اخراج نشده و حق‌وحقوقشان پایمال نشود.

مؤیدی منصفانه‌ترین حقوق کارگری را مربوط به سال 95 می داند که برای سال 96 تصویب شد و تصریح می کند: کارگران باید قرارداد دائمی داشته و از امنیت شغلی برخوردار باشند.

در ادامه این نشست علی راستگو دبیر خانه کارگر استان فارس برنامه های این هفته را تشریح می کند.این برنامه ها شامل ، جشن بزرگ کارگری با حضور ا ستاندار فارس ، تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم با حضور محجوب دبیر کل خانه کارگر ، تجلیل از 11 کارگر نمونه ، 3 کارگروه نمونه و 3 شورای برتر می شود.

راستگو می افزاید:از مدیر کل صدا و سیمای فارس خواستاریم که صدا و سیما به جد در کارخانه ها حضور پیدا کند و قول دادند برنامه ای با نام کارگر و با مضمون مشکلات کارگران از رادیو هر روز پخش شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از مسائل تاثیر گذار در افزایش کیفیت کار را تامین امنیت شغلی کارگران دانستند و تامین امنیت شغلی کارگران را بر عهده کارفرمایان و مسئولین گذاشته اند.

ایشان ترویج محصول کارگر ایرانی و سلامت محیط کار را به همراه افزایش سهم دستمزد در هزینه تولید ، از عوامل موثر در افزایش کیفیت کار کارگران می دانند.

چرا کارگران با وجود این توصیه های ارزشمند رهبری باز هم باید به دنبال دلایل حذف گوشت و شیر و پنیر و ... از سبد غذایی خود باشند؟

کارگران را دریابیم...

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال