visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - نخبگان و هنرمندان طایفه لر منطقه زرسفید فسا تجلیل شدند
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
در جشنواره ای محلی؛

نخبگان و هنرمندان طایفه لر منطقه زرسفید فسا تجلیل شدند

جشنواره طایفه لر فسا
    -     کد خبر: 2362
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۷|۱۰:۰۸
نخستین جشنواره همبستگی طایفه لر در منطقه زیبای زرسفید واقع در میانجنگل فسا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری "پیام خبر"، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا با اعلام این خبر افزود: نخستین جشنواره همبستگی طایفه لر با حضور مسئولین و جمعیتی بالغ بر 3000 نفر از اقوام لر با اجرای برنامه های فرهنگی  هنری در منطقه زیبای زرسفید از توابع میانجنگل شهرستان فسا برگزار شد .

محمدکاظم رحمانی عنوان کرد: در این جشنواره از خانواده معظم شهدا و آزادگان، ریش سفیدان، تعدادی از نخبگان علمی، فرهنگی، هنری و دانشجویان دوره دکترای طایفه لردر شهرستان فسا همراه با اهدا لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

وی تصریح کرد: با اجرای برنامه هایی همچون شعرخوانی، قرائت مقاله، آواها و نواهای محلی و بازی های محلی، برپایی سیاه چادر و غرفه هایی از آثار هنری، صنایع دستی،  نان پزی، مشک زنی، نمایشگاه عکس های قدیمی مردان و زنان طوایف لر با پتانسیل و ظرفیت های موجود در جامعه عشایری به نمایش گذاشته شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا با بیان اینکه چنین جشنواره هایی می تواند آداب و رسوم، خرده فرهنگها و... را به نسل های آینده انتقال دهد تا جوانان و نوجوانان با داشته های غنی فرهنگی خودبیگانه نشوند.

وی در ادامه افزود: این برنامه مورد اقبال عمومی قرار گرفت و مقرر شد این جشنواره هر ساله با برنامه هایی متنوع تداوم داشته باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
سایر تصاویر