visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - سازمان های مردم نهاد باید حلقه وصل بین دولت و مردم شوند
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی بیان کرد:‏

سازمان های مردم نهاد باید حلقه وصل بین دولت و مردم شوند

دکتر شیرکوند
    -     کد خبر: 2671
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۵|۰۸:۴۳
سرویس :استان ها >> فارس
پیام خبر: معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ضمن در جمع ‏خبرنگاران بیان کرد: سازمان های مردم نهاد می بایست نقش ایده پرداز و موثر در بهبود فضای کسب و کار صنعت گردشگری ‏ایفا نمایند‎.

به گزارش خبرنگار پیام خبر، شب گذشته با حضور سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و جمعی از مسئولان استانی این سازمان، نشست هم اندیشی در جمع نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان فارس و بانوان فعال در عرصه گردشگری، در محل هتل زندیه شیراز برگزار شد .

 

بر اساس این گزارش درابتدای این نشست، نمایندگان ۷ سازمان مردم نهاد از انجمن فعال بانوان در صنایع دستی و گردشگری،مدیر انجمن میراث فرهنگی شهرستان مرودشت،نماینده انجمن باربد جهرم،دبیر کل انجمن دوستداران حافظ،مدیر انجمن جوانان سپید پارس و دبیر خانه فرهنگ جاودان به بیان نقطه نظرات خود در زمینه ی تسهیل روند امور سرمایه گذاری، فراهم نمودن زیرساختهای مناسب در سرمایه گذاری روستایی، اهمیت به مسئله آموزش،  رفع مشکلات مالی سمن ها،‌لزوم ارائه ی تسهیلات با درصد پایین و ساماندهی سازمان های مردم نهاد پرداختند.

 

در ادامه جلسه مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس با بیان اهمیت مبحث آموزش در جامعه، به انعقاد تفاهم نامه ای با اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر چاپ کتاب هایی برای کودکان تا سنین 8 سال با عناوین "کودک و صنایع دستی" ، "کودک و میراث فرهنگی"و " کودک و گردشگری" اشاره کرد.

وی همچنین افزود: در حوزه صنایع دستی با هدف حمایت از صنعتگران و هنرمندان و فراهم نمودن محلی برای فروش محصولات هنرمندان به زودی نمایشگاه های فصلی صنایع دستی در استان راه اندازی خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس، با یادآوری فعالیت 30 سازمان مردم نهاد فعال در استان و برگزاری 3 نشست در 6 ماه گذشته با اعضای فعال این سمن ها خاطر نشان کرد: این اداره کل از هرگونه پیشنهاد و ایده در ایجاد اشتغال پایدار حوزه گردشگری استقبال و حمایت خواهد کرد

به گزارش پیام خبر، در ادامه این نشست تخصصی سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ضمن جمع بندی مطالب اظهار شده بیان کرد: سازمان های مردم نهاد می بایست نقش ایده پرداز و موثر در بهبود فضای کسب و کار صنعت گردشگری ایفا نمایند.
وی همچنین افزود :دولت امید، علاقمند به حمایت از سازمان های مردم نهاد بوده و این سازمان های مردمی می بایست با فرصت پیش آمده برای فعال ترشدن و فرهنگ سازی در ایجاد زیر ساختهای تاسیسات گردشگری تلاش مضاعف کنند.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در پایان سمن ها را به دو طیف انتفاعی و غیر انتفاعی تقسیم کرد و اظهار داشت: سمن های غیر انتفاعی که همان سازمان های مردم نهاد هستند، باید حلقه وصلی بین دولت و مردم شوند و بدون توجه به سود و زیان مادی به دنبال انجام کارهای تاثیر گذار در صنعت گردشگری باشند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
سایر تصاویر