visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - یک مجتمع تجاری دیگر در شیراز خواستار ساخت سالن سینماست
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

یک مجتمع تجاری دیگر در شیراز خواستار ساخت سالن سینماست

روند ساخت مجموعه سینمایی شهر آفتاب شیراز
    -     کد خبر: 2758
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۶/۵/۱۹|۱۹:۱۳
مدیرعامل موسسه سینماشهر گفت: یک مجتمع تجاری دیگر در شیراز خواستار ساخت سالن سینما است.

به گزارش پایگاه خبری "پیام خبر"، مجید مسچی در حاشیه بازدید جمعی از نمایندگان رسانه ها و سینماگران که برای بازدید از روند ساخت مجموعه های سینمایی به شیراز سفر کردند در جمع خبرنگاران در خصوص میزان تمایل بخش خصوصی به ایجاد سالن سینما در شیراز گفت: تاکنون مراجعه ای مبنی بر درخواست مجوز از سوی سرمایه گذاران این بخش به ما نرسیده اما یک مجتمع تجاری خواستار این است که با کمکهای متعارف موسسه سینماشهر سالنی را به این کار اختصاص دهد.

وی در تشریح وضعیت سالن های سینمایی کشور هم اعلام کرد: در سراسر کشور 290 سالن سینمای فعال وجود دارد که در این میان تهران با بیشترین سالن در جایگاه نخست قرار دارد و پس از آن شهرهای اصفهان و مشهد بیشترین سالن ها را دارا هستند، اما با وجود پردیس سینمایی مجتمع خلیج فارس شیراز که 7 سالن و یک پلاتو تئاتری دارد قاعدتا شیراز جایگاه دوم سالن های سینمایی کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

این درحالیست که معاون سینمایی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم در این بازدید از رونق ساخت سینما از سال گذشته در استان فارس خبر داد و گفت: در اجرای طرح ساخت سالن های سینمایی کوچک زمین در شهرهای مرودشت، کازرون، لار، لامرد و شیراز به این بخش اختصاص یافته است.

مهدی رنجبر در عین حال از درخواست بخش خصوصی به ویژه مجتمع های تجاری و هتلها برای اختصاص سالن به سینما در شیراز خبر داد و گفت: دست کم 2 هتل، سالن های خود را آماده و تجهیز به مبلمان و صندلی سینمایی کرده اند که نیازمند اختصاص تجهیزات پخش فیلم هستند.

وی با اشاره به اینکه یک مجتمع تجاری در شیراز هم برای ساخت سالن سینما اعلام آمادگی کرده افزود: آخرین کمک ما در این زمینه تجهیز و بهسازی یک سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس است که اکنون با عنوان سینما غزل فیلم های مطرح سینمای جهان را پخش می کند.

معاون سینمایی ارشاد فارس در پایان ابراز امیدواری کرد که با افزوده شدن سالن های 250 نفره پردیس سینمایی شهرآفتاب 20 درصد افزایش فروش به کشور افزوده شود و رونق را به سینمای ایران و فارس ببخشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
سایر تصاویر