visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - شوراها از دخالت در سیاست پرهیز کنند
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

شوراها از دخالت در سیاست پرهیز کنند

سید کمال پاک فطرت، مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس
    -     کد خبر: 4801
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۱۱|۱۲:۰۰
سرویس :استان ها >> فارس
پیام خبر: مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در همایش شورای اسلامی در شهرستان جهرم، گفت: شوراها از دخالت در سیاست پرهیز کنند.

به گزارش  پیام خبر، سید کمال پاک فطرت، مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس در همایش شورای اسلامی در شهرستان جهرم بیان کرد: شوراهای اسلامی، نمونه ای از مردم سالاری دینی و نهادی تصمیم گیر و نظارتی بوده و افزایش میزان مشارکت مردم در اداره امور جامعه و کمک به پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، از اهداف مهم شکل گیری آن هاست و شوراها نقش بسیار اساسی در ارتباط و تعامل با مردم دارند و باید خدمت بی منت را مبنای کار خودشان قرار دهند و بتوانند مطالبات مردم را پیگیری و برای تحقق آن تلاش کنند.


مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با اشاره به بخشی از صحبت های امام راحل(ره) افزود: تشکیل شورای های اسلامی در جهت استقرار حکومت مردمی در ایران و حاکمیت بر سرنوشت خویش، از ضرورت های نظام جمهوری اسلامی ایران است و با بيان اينكه در دين مبين اسلام به كارگيري و راهبرد انديشه هاي جمعي مورد تاكيد قرار گرفته است؛ يادآور شد: مايه ي مباهات است كه در دين اسلام و چندصد سال قبل از تولد كشورها و نظام هاي نوظهور و مدعي حقوق بشر و دموكراسي، به كارگيري و راهبرد انديشه هاي جمعي مورد تاكيد قرار گرفته و نزديك ترين طريق وصول به جامعه اي ايده ال و آرماني را در تحقق ايده ها و انديشه هاي جمعي نگر قلمداد كرده است.


وی با بیان آیات «وامرهم شوری بینهم» و «وشاورهم فی الأمر» اصل هفتم قانون اساسی را تجلی این آیات دانست و تمامی شوراهای قانونی کشور را عصاره این حقیقت الهی و قانونی بر شمرد.


پاک فطرت با تاكيد بر اينكه فعالیت شورایی با سیاسی کاری همخوانی ندارد، افزود: شان اعضای شوراها بالاتر از آن است كه در امور اجرایی و سیاسی مداخله نمايند., متذکر گردید شوراها به هیچ وجه نباید وارد سیاست شوند چرا که سیاست مقوله ای جداست و باید به دور از سیاست زدگی برای توسعه و عمران شهرها و روستاها تلاش کنند.


وي حضور و مشاركت گسترده و حداكثري مردم در انتخابات شوراهاي اسلامي را مويد اين دانست كه آحاد افراد جامعه با درك اهميت و واقف شدن جايگاه شوراها به ضرورت حضور نمايندگاني دلسوز، متعهد، متخصص و آگاه به مديريت شهري و روستايي بيش تر از گذشته مي انديشند و به همين دليل در طول پنج دوره ي برگزاري انتخابات شورا ها رقابت قابل توجه و پرشوري را در ميان داوطلبان ورود به شوراها شاهد بوديم.


مدیر کل امور روستایی استانداری فارس در پایان گفت: شوراها باید همیشه در بین مردم حضور یافته و تک تک مطالباتشان را پیگیری و در مورد نحوه پیگیری و نتیجه ی پیگیری را به مردم اطلاع رسانی کنند تا مردم از عملکرد شوراها آگاه شوند.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال