visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - استعفای جهرمی یا اعلام نظر کارشناسی؟/اعتراض به فیلترینگ و ممنوع التصویری
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

استعفای جهرمی یا اعلام نظر کارشناسی؟/اعتراض به فیلترینگ و ممنوع التصویری

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری
    -     کد خبر: 4803
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۲/۱۱|۱۴:۴۲
سرویس :سیاسی >> دولت
پیام خبر: آذری جهرمی که گفته می شد پس از کسب اجازه از رئیس جمهور استعفا داده است خودش اعلام کرده نباید نظر کارشناسی را به عنوان استعفا تفسیر کرد.

به گزارش پیام خبر، پیش از ظهر امروز خبر استعفای محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم  منتشر شد که در آن آمده بود او پس از کسب اجازه از روحانی از سمت خود استعفا داد.

 

گفته می شد که استعفای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اعتراض به فیلتر شدن تلگرام بوده است این در حالی است که او از صبح امروز در دفتر حسن روحانی رییس جمهور حضور یافته بود تا برای ادامه راهش از او کسب تکلیف کند.

 

طبق گفته روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خبرنگار شبستان، تایید یا تکذیب استعفای وزیر زمانی مشخص می شد که او از جلسه با رییس جمهور بیرون بیاید.

 

گفتنی است که روحانی قرار بود صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب به سخنرانی بپردازد که در این مراسم حضور نیافته است.

 

به گزارش شبستان، پس از اعتراض جهرمی به موضوع صوت و تصویر فراگیر و افشای جزئیاتی از قراردادهای صدا و سیما با پیمانکاران، علی عسکری رئیس صدا و سیما در ابلاغی به معاونت سیاسی و بخش خبر، دستور داد هرگونه پخش اخبار از وزیر ارتباطات و وزارت ارتباطات صرفا با هماهنگی معاونت مربوطه صورت پذیرد.

 

اما حالا وزیر ارتباطات در پاسخ سوال ایسنا در مورد صحت استعفای خود گفته که نباید اعلام نظرات کارشناسی را استعفا تفسیر کنیم.

 

او ادامه داده که در مورد فیلترینگ ما بارها اعلام کرده‌ایم که فیلترینگ تنها راه حل نیست و در مورد چالشهای آن نیز نظرات را مستدل و مستند به مراجع مربوطه اعلام کرده‌ایم.شواهد حاکی از بروز مشکلاتی در فیلتر تلگرام  در روسیه نیز هست و ممکن است اینگونه مشکلات در ایران هم رخ دهد.در هر حال به نظر می‌رسد فراتر از بحث امروز باید سیاستگذاری و قانونگذاری کشور در مورد رسانه‌های نوین را سریعتر به نتیجه رساند تا دیگر شاهد اینگونه چالشها نباشیم

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال