visitor activity trackervisitor activity monitor پیام خبر - سرگیری اعتراضات در بصره و شعار عراقی ها علیه ایران
پایگاه تحلیلی خبری پیام خبر
خبر فوری:

سرگیری اعتراضات در بصره و شعار عراقی ها علیه ایران

سرگیری اعتراضات در بصره و شعار عراقی ها علیه ایران
    -     کد خبر: 5184
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۷/۵/۶|۲۳:۲۳
سرویس :بین المللی >>
پیام خبر: تعدادی از شهرهای عراق شاهد از سرگیری تظاهرات مردمی در اعتراض به کیفیت پایین خدمات و اوضاع معیشتی بودند. در این تظاهرات معترضان خواستار تسریع در اجرای بسته اصلاحاتی شدند که حیدر العبادی، نخست وزیر این کشور اعلام کرده است.

به گزارش پیام خبر، تعدادی از شهرهای عراق شاهد از سرگیری تظاهرات مردمی در اعتراض به کیفیت پایین خدمات و اوضاع معیشتی بودند. در این تظاهرات معترضان خواستار تسریع در اجرای بسته اصلاحاتی شدند که حیدر العبادی، نخست وزیر این کشور اعلام کرده است.
در شهر بصره واقع در جنوب کشور معترضان اعلام کردند که حرکت اعتراض آمیزشان در راستای رهنمودهای مراجع عالی دینی است که از دولت بغداد خواسته اند مفسدان را از بدنه حکومت دور کرده و سطح خدمات را ارتقا دهد.
به گزارش العالم، مردم بصره در سومین هقته از تظاهرات اعتراض آمیز خود امیدوارند در روزهای آینده شاهد حل ریشه ای و بنیادین مشکلات خدماتی و معیشتی این استان باشند. تظاهرات اعتراضی مردم عراق علیه فساد دولتی و ضعف خدمات عمومی بویژه خاموشی های طولانی مدت برق، کمبود آب، مشکل اشتغال از اواسط تیرماه ابتدا در شهر بصره درجنوب عراق آغاز و بسرعت به سایر استان های این کشور و از جمله بغداد کشیده شد. این در حالیست که به گزارش برخی رسانه ها در جریان این اعتراضات شعارهایی نیز علیه ایران سر داده شد. عراق به مدت سه سال درگیر نبرد با داعش بود و سال گذشته حیدر العبادی شکست داعش را در این کشور اعلام کرد. ناکارآمدی، فساد اداری و سطح بسیار پائین خدمات عمومی بر نارضایتی‌ها در این کشور افزوده است اما مشخص نیست دلیل شعار علیه ایران چیست، چرا که این ایران بود که با کمک های بی دریغ خود مانع از سقوط بغداد و استیلای داعش بر این کشور شد و معلوم نیست اگر داعش به این امر نائل می آمد چه سرنوشت شومی برای این کشور رقم می خورn

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال