کد خبر: 10014
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
روز بدون پلاستیک

همزمان با روز ملی بدون پلاستیک دامنه کوه دراک شیراز، توسط گروه کوه نوردی «ردپا» پاکسازی شد و جمعی از دوستداران محیط زیست شهرستان اقلید نیز مسیر رودخانه بروک این شهرستان را پاکسازی کردند.

به گزارش پیام خبر، همزمان با روز ملی بدون پلاستیک دامنه کوه دراک شیراز، توسط گروه کوه نوردی «ردپا» پاکسازی شد و جمعی از دوستداران محیط زیست شهرستان اقلید نیز مسیر رودخانه بروک این شهرستان را پاکسازی کردند.

باشگاه کوهنوردی «ردپا» شیراز، به مناسبت روز بدون پلاستیک برنامه جمع آوری و پاکسازی پلاستیک های رها شده در دامنه کوه دراک برگزار کرد.

این برنامه با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس و با حضور علاقمندان به طبیعت انجام شد.

همچنین روز گذشته و به مناسبت روز بدون پلاستیک، جمعی از دوستداران محیط زیست شهرستان اقلید مسیر رودخانه بروک این شهرستان را پاکسازی کردند.

 نجاتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اقلید گفت: انجمن نیکان طبیعت زاگرس و جمعی از دوست داران محیط زیست منطقه فسارود، با حمایت این اداره اقدام به پاکسازی رودخانه بروک شهر اقلید کردند.

رودخانه بروک و هرا از رودخانه هایی است که جریان های سیلابی را از شهر اقلید خارج می کنند و سرچشمه این رودخانه ازچشمه های متعددی از جمله چشمه رسول الله، چال بابا شاه قنات سنقر و... تشکیل می شود و توسط دوشاخه بروک و قاضی امتداد یافته و پس از سیراب کردن باغات و زمین های کشاورزی در پل قاضی به هم می پیوندد و در نهایت به سمت سورمق به حرکت خود ادامه می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل