کد خبر: 10033
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
  • خبرنگار: منیره خسروبیگ
  • چاپ
آموزش و پرورش و سپاه فجر

در نشست هم اندیشی فرهنگیان منتخب شوراهای اسلامی شهرستان های فارس که با حضور سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر و فرهاد اسماعیلی مدیر کل آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، فرمانده سپاه فجر با تبریک اعیاد دهه ولایت بیان کرد: برگزاری این جلسات هم اندیشی باید سرآغازی برای شروع فعالیت های اجرایی، زیر ساختی و آموزشی در حیطه آموزش و پرورش باشد، چرا که استان فارس خوشبختانه جز استان های شناخته شده و برتر است و امروزه در هر نقطه از کشور یا حتی جهان باشیم دیگران استان فارس (شهر شیراز) را به لحاظ تاریخچه، پیشینه کهن و تمدنی بزرگ در ابعاد گسترده میشناسند، پس باید بگوییم که استان ما لایق بهترین امکانات و اتفاقات است.

سردار بوعلی ضمن بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت آموزش و پرورش استفاده کرد، افزود: سپاه فجر استان هم دارای ۲۲قشر است که برای حمایت و پشتیبانی در همه سازمان ها و ادارات حضور دارد و این حضور می تواند مؤثر و هم افزا باشد چرا که از این ظرفیت باید به خوبی استفاده کردو بسیاری از مشکلات با داشتن آگاهی و با حضور آموزش و پرورش و سپاه در کنار همدیگر حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت ها و حمایت سپاه مبتنی بر ظرفیت بسیج مردمی است، عنوان کرد: ظرفیت ها از طریق سپاه مشخص می شود و در خصوص ظرفیت فرهنگیان که در شوراها قرار دارند، باید کار گروه هایی ایجاد شود تا ایده های بیان شده توسط فرهنگیان در شورا جمع آوری شود و به استان ارجاع دهند چرا که این ایده های سازنده باید عملی گردد و مردم ببینند حضور فرهنگیان در شورا ها بسیار تاثیر گذار است زیرا همه ی ما نگاهی متفاوت و سازنده به شما عزیزان داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در این نشست  ضمن بیان اینکه در استانی با پیشینه غنی فرهنگی و تمدنی عظیم هستیم، تصریح کرد: نه تنها گذشته عالی بلکه اکنون هم با وجود چهره هایی مشهور و ماندگار همچون سردار بزرگ مرتضی جاویدی در جایگاه والایی قرار داریم ودر این مدتی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده سپاه فجر و آموزش و پرورش در حیطه آموزش فعالیت های فراوانی را انجام داده است.

فرهاد اسماعیلی با اشاره به اینکه سپاه فجر استان در کنار دیگر ادارات و سازمان ها حمایت و پشتیبانی خود را رها نکرده، اظهار کرد: فرهنگیان دارای یک سرمایه بزرگ اجتماعی و همچنان فرهنگیان گروه مرجعی در بین مردم هستند و مردم جامعه اعتماد خوبی به شما عزیزان دارند و ما باید تلاش کنیم تا این اعتماد را با عملکرد مناسب فرهنگیان در شوراها بیشتر و بیشتر کنیم.

وی بیان کرد: شوراهای شهر و روستا ها وظایفی زیادی را برعهده دارند یکی از مهم ترین وظایف آنها انتخاب شهردار است و شهردار باید فردی اجرایی و فعال باشد چرا که عملکرد شوراها درکنار شهردار مهم است و با توجه به وجود بعضی از مدارس پیشرفته در مناطق بالای شهر شیراز ما باید خدماتی را از این مدارس بگیریم و به دیگر مدارس شهر که امکانات کافی را برای آموزش ندارند ارائه دهیم.

مدیر کل آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه ۵درصد از عوارض شهرداری متعلق به آموزش و پرورش است، گفت: آموزش و پرورش را باید شریک راهبردی معاونت فرهنگی شوراها بدانیم و توجه به مسائل زیرساختی، (ساخت مدارس جدید) در آموزش و پرورش بسیار مهم است.  

در پایان این جلسه منتخبین فرهنگی در شوراها به تبادل نظر و ارائه ایده های سازنده خود پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل