سید روح الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از داغدار شدن ۱۰۰ خانواده بر اثر این بیماری در طی ۱۰ روز گذشته خبر داد.

به گزارش پیام خبر، سید روح الله حسینی با حضور در استودیو سلامت و اعلام آخرین آمارهای مربوط به کرونا در استان فارس اظهار کرد: در طول بحران بیماری کرونا، در مجموع بیش از یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۵۳۶ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است که از این تعداد یک میلیون و ۲۸ هزار و ۵۴۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۲۹۸ هزار و ۱۸۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۲۰ هزار و ۹۹۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۰ هزار و ۶۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۱۸ هزار و ۷۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری شدند، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را ۲ هزار و ۱۸۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

حسینی مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۸۳ هزار و ۲۹۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام جان باختن ده هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کرونا از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۹۷۰ نفر عنوان کرد.

دکتر حسینی اعلام کرد: تحلیل آماری متوفیان ناشی از بیماری کرونا در طی ۱۰ روز گذشته، نشان می دهد یکصد خانواده در استان فارس در این بازه زمانی داغدار شدند، که ۲۵ نفر از این جان باختگان را افراد زیر ۶۰ سال تشکیل می دهند، همچنین جوانترین و مسن ترین آنها به ترتیب ۱۴ ساله و ۹۵ ساله بودند.  

او با بیان اینکه روند افزایشی موارد ابتلا و فوت ناشی از کروناویروس، نشان دهنده عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ساده انگاری است، اظهار کرد: هم چنین از یکصد جان باخته ناشی از کرونا طی ۱۰ روز گذشته، ۳۸ نفر افراد بالای ۷۰ سال بودند که برای دریافت واکسن اقدام نکردند، که شاید اگر این افراد برای واکسن مراجعه کرده بودند، هم اکنون در جمع خانواده خود حضور داشتند.    

او افزود: با توجه به تاثیر واکسیناسیون در کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری، اقدامات مهمی مانند مشارکت همگانی در مبارزه با این ویروس و جدی گرفتن و رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضروری است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در پایان از شهروندان خواست افرادی که از طریق پیامک ارسالی نوبت تزریق واکسن آن ها فرا رسیده است، بدون هر گونه تردید تزریق واکسیناسیون خود را به تاخیر نیندازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل