کد خبر: 1337
تاریخ انتشار: ۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
مهرداد سهرابی، در نشست خبری مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت: در حال حاضر دسترسی به اینترنت پرسرعت در استان فارس در ۱۰۲ شهر و یک هزار و ۸۰۰ روستا فراهم شده است که همین مسئله زمینه را برای کسب و کارهای نوپا نیز فراهم کرده است.

به گزارش پیام خبر، مهراد سهرابی در نشست خبری با بیان اینکه در اغلب مناطق استان ارائه خدمات مربوط به تلفن همراه به نحو مطلوب است تا مشترکین هر اپراتور بتوانند خدمات خود را دریافت کنند، گفت: برای ایام نوروز در مناطق گردشگری پر تردد استان سایت های سیار نصب می شود تا مشترکین با مشکل مواجه نشوند، همچنین این امکان برای مشترکین همراه اول مهیا شده و می توانند از طریق وای فای خدمات اینترنتی خود را دریافت کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس افزود: در صورت هرگونه مشکل مشترکین تلفن همراه می توانند با سامانه پاسخگویی 9990، مشترکین ایرانسل با سامانه 700 و همچنینی مشترکین سامانه رایتل با شماره 200 به صورت رایگان تماس بگیرند و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی با تاکید بر اینکه مشترکین هر اپراتور می توانند در صورت عدم پاسخگویی سرویس های اپراتور خود مشکلات و شکایات خود را از طریق سامانه 195 مطرح کنند بیان کرد: براساس آمارها بیشترین مشکل کیفیت آنتن دهی و ارائه خدمات اینترنتی است که براساس نوع جمعیت این مشکل در اپراتور همراه اول بیشتر گزارش شده است.

سهرابی همچنین گفت: در حال حاضر دسترسی به اینترنت پرسرعت در استان فارس در 102 شهر و یک هزار و 800 روستا فراهم شده است که همین مسئله زمینه را برای کسب و کارهای نوپا نیز فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد این است تا در حوزه زیرساخت، شکاف دیجیتالی را بین شهر و روستا کاهش دهد، عنوان کرد: این مسئله سبب می شود تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل