کد خبر: 1378
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
حافظیه

مدیر کل میراث فرهنگی فارس از عدم آسیب دیدگی اماکن تاریخی استان در پی وقوع این سیل خبر داد و اعلام کرد: پاسارگاد، تخت جمشید، محور زندیه، آرامگاه سعدی و حافظ و ... مورد رصد قرار گرفتند که خوشبختانه اسیبی ندیده‌اند.

به گزارش پیام خبر، دکتر مصیب امیری با اشاره به این بازدید که به همراهی حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی به عنوان نماینده ویژه دکتر مونسان معاون رئیس جمهور انجام شد به خبرگزاری فارس گفت: با مساعدت نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، مسجد تاریخی نو، برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی در نظر گرفته شد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس ادامه داد: در صحن این مسجد و شبستان آن چادرهایی برای اسکان مسافران بر پا شده است و همچنین سالن ورزشی۲۲ بهمن کوی زهرا نیز که برای این کار در نظر گرفته شده است مورد بازدید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تاکنون ۵۰۰ مسافر در این 2 مکان اسکان یافته است و تعدادی از هتل‌ها نیز برای تهیه غذای مورد نیاز مسافران اسکان داده شده همکاری کرده‌اند.

امیری از عدم آسیب دیدگی اماکن تاریخی استان در پی وقوع این سیل خبر داد و اعلام کرد: پاسارگاد، تخت جمشید، محور زندیه، آرامگاه سعدی و حافظ و ... مورد رصد قرار گرفتند که خوشبختانه اسیبی ندیده‌اند.

وی افزود: تنها در اطراف حمام وکیل آب گرفتگی به وقوع پیوست که در عرض نیم ساعت توسط پمپ تخلیه شد و همچنین در بافت تاریخی شیراز نیز تا کنون آسیب و تخریبی گزارش نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسافران برای اطلاع از محل اسکان و دیگر اطلاعات ضروری سفر، می توانند از طریق شماره‌های ۰۷۱۳۲۲۴۰۲۰۳ و ۷۱۳۲۲۴۴۰۶۷ با دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل