کد خبر: 1379
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
آرم هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با تاکید بر رسالتی که به عهده جمعیت هلال احمر است، گفت: در امداد رسانی توجه و رسیدگی به مسافران حادثه دیده در اولویت قرار داده شده است و از این رو اقلام غذایی میان مسافران نوروزی سیل زده توزیع شد.

به گزارش پیام خبر، حسین درویشی با تاکید بر رسالتی که به عهده جمعیت هلال احمر است، گفت: در امداد رسانی توجه و رسیدگی به مسافران حادثه دیده در اولویت قرار داده شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس افزود: بر این اساس، ستادهای اسکان موقت در شیراز به اسکان این مسافران پرداخت و اقلام غذایی، امدادی و پتو توسط هلال احمر فارس در اختیار آنها قرار داده شد.

وی با اشاره به تشکیل ستاد اسکان اضطراری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شهرک گلستان شیراز اعلام کرد: مدارس، اماکن اقامتی فارس، حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) و دیگر بقاع متبرکه، ورزشگاه‌ها و شبستان‌های مساجد تا پایان فعالیت سامانه بارشی به اسکان مسافران اختصاص داده شده است.

درویشی ادامه داد:  تا کنون بیش از ۲ هزار نفر در پایگاه‌های اسکان موقت شیراز و مناطق اطراف اسکان داده شده‌اند و ۱۲۹ چادر امدادی، یک هزار و ۲۲۰ تخته پتو، ۲۵۵ بسته غذایی ۲۴ ساعته، یک هزار و ۲۸۰ قوطی کنسرو و یک هزار و ۶۵۰ قرص نان بین حادثه دیدگان شهرستان های شیراز و خرمبید تقسیم شده است.

وی با ذکر آمار حادثه دیدگان گفت: ۲ هزار و ۷۵۱ نفر در شهرستان‌های شیراز و خرمبید دچار حادثه شدند که همگی مورد اسکان موقت قرار گرفتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان در حال اماده باش است و در حوزه‌های دیگری که امکان کمک رسانی نیز وجود دارد نیز تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا از این بحران عبور کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل