کد خبر: 1400
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
محمدهادی قانع، نشست خبری مدیر عامل آتش نشانی شیراز

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: علاوه بر اینکه ۲۱ ایستگاه عملیاتی سازمان امادگی کامل دارند، ۱۰‌ تیم امداد رسانی و پنج تیم موتور سوار در نقاط مختلف شهر مستقر هستند.

به گزارش پیام خبر، محمد هادی قانع از اقدامات صورت گرفته در سیزدهم‌ فروردین (روز طبیعت) خبر داد و گفت: علاوه بر اینکه ۲۱ ایستگاه  عملیاتی سازمان  امادگی کامل دارند، ۱۰‌ تیم امداد رسانی و پنج تیم موتور سوار در نقاط مختلف شهر مستقر هستند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه با توجه اینکه در سال گذشته ۵۶ مورد عملیات، ۱۹ مورد حریق و ۱۷ مورد امداد صورت گرفته است، از تمامی شهروندان و مسافران درخواست کرد: به خاطر داشته باشید ته سیگار روشن و چوب نیم سوخته و سوختن زغال داخل اجاق ها را پس از اتمام کاملا خاموش کرده و با اطمینان کامل آن را زیر خاک مدفون کنید.

وی با تأکید بر اینکه هنگام ترک جنگل، ضایعات و زباله ها را داخل کیسه مخصوص ریخته و در محل مناسب خارج از جنگل بریزید، محل اطراف خود را حداقل تا فاصله ۱۰ متری از شاخ و برگ درختان خشک و خش و خاشاک پاکسازی کنید چون در اثر گرما و کوچکترین حرارت و جرقه، سریعا آتش سوزی بوجود می‏ آید.

قانع با بیان اینکه از برپایی چادر در مسیل ها و یا کنار رودخانه ها پرهیز کنید و برای گرمایش خود درون چادر به هیچ عنوان از پیک نیک و یا زغال استفاده نکنید، عنوان کرد: یک دستگاه خاموش کننده  آتش نشانی و کیف محتوی لوازم کمک های اولیه داشته باشند همچنین از حضور در زمین هایی که پوشش گیاهی انبوهی دارد و شناخت کافی نسبت به آن ندارید خودداری کنید.

وی با اشاره به احتمال وجود حیوانات وحشی و چاه و گودال و سقوط در آن وجود دارد، متذکر شد: در این روز بیشتر مراقب فرزندان و افراد سالخورده باشید و در صورت بروز هر گونه مشکل با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل