کد خبر: 1451
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
کربلای معلی حرم مطهر حضرت عباس (ع) و امام حسین (ع)

استاد حوزه علمیه با اشاره به اهمیت وفاداری نسبت به امام؛ گفت: از خصوصیات مهم حضرت عباس(ع) وفاداری نسبت به مقام ولایت و امام حسین(ع) بود.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام حسینی قمی استاد حوزه علمیه در مراسم ولادت حضرت ابوالفضل(ع) که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، گفت: بر اساس روایات رسیده هر زمان پیامبر(ص) هلال ماه رجب یا شعبان را مشاهده می‌کردند از خداوند درخواست می‌کردند که آنها را مبارک گرداند.

وی با استناد به روایتی از پیامبر(ص) عنوان کرد: شعبان ماه من است هر کس در آن روزه بگیرد مرا یاری کرده است خداوند چنین شخصی را رحمت کند. ماه شعبان برای عبادت و بندگی است از آن بهره لازم را ببرید.

استاد حوزه علمیه با اشاره به روایتی از امیرمومنان امام علی(ع) مبنی بر اینکه پیامبر(ص) تمام ماه شعبان را روزه می‌گرفتند؛ اظهار کرد: خداوند در ماه شعبان رحمت و فضل خود را برای بندگان نازل می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی با بیان اینکه از جمله اعمال باارزش در ماه شعبان دادن صدقه و انفاق کردن است، ابراز کرد: همه انسان‌ها اعم از فقیر و ثروتمند در دنیا به وسیله نعمات و موهبت‌های الهی امتحان و آزمایش می‌شوند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به حادثه سیل اخیر در کشور، اظهار کرد: سیل اخیر در شهرهای  مختلف کشور خسارت‌های فراوانی را به هموطنان وارد کرده است باید همه در کمک رسانی و انفاق به سیل زدگان فعال شوند که خسارات جبران شود.

وی با بیان اینکه مراقب باشیم که دنیا ما را از آخرت غافل نکند، عنوان کرد: روز قیامت ترازوی اعمال انسان‌ها امیرمومنان امام علی(ع) است و همه اعمال ما را با آن اندازه‌گیری می‌کنند؛ در انفاق به دیگران از امیرمومنان امام علی(ع) الگوگیری کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی با اشاره به اهمیت وفاداری نسبت به امام؛ اظهار کرد: از خصوصیات مهم حضرت عباس(ع) وفاداری نسبت به مقام ولایت و امام حسین(ع) بود شب عاشورا زمانی که حضرت سیدالهشدا(ع) بیعت خود از اصحاب برداشتند حضرت عباس(ع) قبل از همه با امام بیعت وفاداری بستند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت ابوالفضل(ع) ادب، وفا، کمال، اخلاق و ایمان بی‌نظیری داشتند، گفت: حضرت بر اساس ادبی که داشتند هیچ گاه امام حسین(ع) را برادر خطاب نکردند؛ ایشان تابع محض امام بودند و همچون ایشان هیچ گاه اسیر دنیا نشدند.

وی با اشاره به اهمیت زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، ابراز کرد: در روایتی از امام هادی(ع) هر کس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را زیارت کند گویی امام حسین(ع) در کربلا زیارت کرده است. حضرت جایگاه رفیعی دارند طوری که امام معصوم(ع) سفارش زیارت ایشان را داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی در پایان با بیان اینکه امام حسین(ع) مظهر و منبع آرامش است، خاطرنشان کرد: بشریت امروز آرامش ندارد در حالی که اگر در مصایب و شادی خداوند را شاکر باشند آرامش را به دست خواهند آورد.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل