کد خبر: 1494
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
نشست خبری اتاق بازرگانی فارس با اصحاب رسانه یلدا راهدار، عضو اتاق بازرگانی فارس

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: در حال حاضر کسب و کارهای نوین و فناورانه در حال رشد در کشور و استان فارس هستند که حاکمیت نیز منابع زیادی را برای رشد این کسب و کارها اختصاص می دهد.

به گزارش پیام خبر، یلدا راهدار، در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس گفت: در حال حاضر کسب و کارهای نوین و فناورانه در حال رشد در کشور و استان فارس هستند که حاکمیت نیز منابع زیادی را برای رشد این کسب و کارها اختصاص می دهد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس افزود: متاسفانه مقررات مشخصی که به این نوع کسب و کارها بپردازد وجود ندارد و در بعضا افرادی که در اختلافاتی که در این کسب و کارها درگیر می شوند مسلط به قوانین این حوزه نیستند و متضرر می شوند.

وی بیان کرد: پیشنهاد می شود کمیته و یا کارگروهی تحت عنوان ستاد اقتصاد مقاومتی استان ویژه کسب و کارهای نوین و فناورانه در استان ایجاد شود تا فعالان این بخش که عموما جوانان دانشگاهی هستند، بتوانند امور مربوط به این حوزه را مطرح و پیگیری کنند.

راهدار با اشاره بر تاثیر بانک ها بر فضای کسب و کار و اقتصاد استان و کشور عنوان کرد: سال گذشته بانک مرکزی دستورالعمل عملیات بازار باز را به طور رسمی بررسی کرد که هدف از این شیوه نامه کنترل اضافه برداشت بانک ها، تنظیم نرخ سود و مدیریت نقدینگی بر پایه پول عنوان شد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه اگر قرار است نرخ سود، نقدینگی و پایه پولی کشور مدیریت شود رویکردها باید به نفع تولید و رونق تولید باشد نه صرفا فضای ایجاد درآمد برای نزدیک تر شدن دارایی های منجمد بانک ها به پول ارزان قیمت و تبدیل این پول به وام در بازار باشد، عنوان کرد: بحث کنترل عملیات بانکی اگر چه قرار است اقتصاد کشور را نجات دهد اما به نظر می رسد صرفا برای نجات نهاد بانک در حال طراحی است که باید زمینه ارائه نظرات کارشناسی فعالان اقتصادی سراسر کشور و قوه قضاییه برای جلوگیری از اتلاف منابع پولی و سرمایه های کشور فراهم شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل