کد خبر: 1495
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
ابراهیم غلامزاده، نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: باید علاوه بر به موضوع رونق تولید، چالش های صادرات در کنار رونق تولید مورد توجه قرار گیرد زیرا بازارهای خارجی عامل موثر و کم کننده ای در رونق تولید است.

به گزارش پیام خبر، ابراهیم غلامزاده، در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، گفت: برای تحقق رونق تولید، تولید کننده باید بتواند کالای خود را در بازار عرضه کند که در شرایط موجود و رکود اقتصادی حاکم بر بازار داخلی، بازارهای صادراتی و خارجی پیرامون کشورمان ظرفیت مناسبی است که باید با دقت به این مباحث توجه شود.

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس افزود: متاسفانه بازارهای صادراتی ما در سال گذشته با چالش های زیادی مواجه شده اند به طوری که اگر صادرکننده ما نتواند کالای خود را در مدت زمان کوتاهی صادر کند بازارخود را از دست می دهد.

وی با اشاره به صدور بخشنامه های متعدد دست و پاگیر در حوزه صادرات اظهار کرد: زمانی که مشکلی در کشور ایجاد می شود با یک بخشنامه همه بازارهای صادراتی محدود می کنند در حالی که در برخی زمان ها باید فرصت ها نیز در کنار تهدیدها دیده شود و تصمیم گیری ها بر اساس حساسیت و دقت اتخاذ شود.

غلامزاده متذکر شد: در حال حاضر کشور ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار دارد اما ستاد متمرکزی در کشور برای مقابله با این جنگ وجود ندارد و امسال نیاز است همه بخش ها و دستگاه ها در کنار یکدیگر قرار گرفته تا تولید داخل رونق گیرد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس بیان کرد: سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، آمارهای غیر واقعی، مشکلات مالیات و تامین اجتماعی تولیدکنندگان، قیمت تمام شده کالاها و هزینه های سربار بر تولید از مشکلات رونق تولید است که اگر بر روی هر یک از این موارد کار شود، تولید رونق می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع اختلاف بین بانک ها و تولیدکنندگان مدت زمان طولانی صرف می شود که پیشنهاد می کنم از ظرفیت دستور موقت برای رفع محدودیت ها در مدت زمان رسیدگی به موضوع برای تولیدکنندگان استفاده شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل