کد خبر: 1497
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
نشست خبری سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز - احمدرضا دستغیب

رئیس شورای شهر شیراز گفت: برگزاری و اجرای برنامه های فرهنگی مشترک با کشورهای دیگر می تواند گامی موثر در تعامل و ارتباط با سایر کشورها باشد.

به گزارش پیام خبر، سید احمدرضا دستغیب، در دیدار با رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران با تأکید بر اینکه شورای پنجم دارای رویکردی فرهنگی است و با همین رویکرد از مناسبات دیپلماتیک دو جانبه دیپلماتیک در عرصه بین المللی استقبال می کند، گفت: افزایش مناسبات فرهنگی و اجرای برنامه های مشترک در این زمینه می تواند منجر به بهبود روابط بین ملت ها و آشنایی با فرهنگ، آداب و سنن یکدیگر شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر لزوم افزایش ارتباط فرهنگی با سایر کشورها افزود: برگزاری و اجرای برنامه های فرهنگی مشترک می تواند گامی موثر در تعامل و ارتباط با سایر کشورها باشد.

در ادامه این دیدار، یوستوس کمپر، رئیس بخش فرهنگی سفارت آلمان اعلام کرد: سفارت آلمان از اجرای برنامه های فرهنگی مشترک با شیراز استقبال می کند.

وی با اشاره به رابطه معنوی حافظ و گوته بیان کرد: امسال دویستمین سالگرد انتشار دیوان «غربی شرقی» گوته است و رابطه معنوی این 2 شاعر بزرگ بر روابط 2 کشور ایران و آلمان تاثیرگذار بوده و می تواند پایه اجرای برنامه های فرهنگی مشترک قرار بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل