کد خبر: 1500
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
کشاورزی - گندم

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (ماشین آلات، نهادها و آبیاری) با حضور استاندار فارس و جمعی از مسئولان استان عصر روز سه‌شنبه مورخ بیست و هفدهمین فروردین در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی فارس شروع به کار کرد.

به گزارش پیام خبر، سید محمود موسوی، در حاشیه افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (ماشین آلات، نهادها و آبیاری) در شیراز، گفت: نمایشگاه کشاورزی استان فارس به عنوان بزرگترین نمایشگاه حوزه صنایع کشاورزی در ایران، امسال در مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع در پنج سالن «بهار»، «سرو»، «نرگس»، «ملاصدرا» و «حافظ» و فضای باز نمایشگاهی و با حضور ۱۷۰ شرکت از سراسر نقاط کشور و نمایندگان محصولاتی از کشورهای خارجی برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس افزود: صنعت کشاورزی و صنایع وابسته به آن در اقتصاد کشورها بسیار تاثیر گذار است و توسعه بخش کشاورزی ایران بر اساس مباحث رشد اقتصادی می‌تواند عامل مهمی در افزایش تولیدات صنعتی، صادرات غیر نفتی و اشتغال زایی و در نهایت پیشرفت اقتصادی کشور باشد.

 وی بیان کرد: به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی سال گذشته و افزایش بی‌رویه نرخ ارز و تحریم‌های ناجوانمردانه بیگانگان شرکت های تولیدکننده با مشکلاتی در ثبت سفارش واردات و تامین ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز خود رو به رو بوده اند و این مسائل در تولید و عرضه شرکت ها و حضور آنها در نمایشگاه ها و محافل اقتصادی تاثیرات نامطلوبی داشته است.

موسوی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان فارس قطب کشاورزی کشور محسوب می شود و فعالان و تولیدکنندگان بسیاری در زمینه های مختلف کشاورزی در استان فعالیت می‌کنند، با سیاست گذاری های اعمال شده مشارکت کنندگان قابل توجهی در این نمایشگاه حضور دارند و به ارائه محصولات و خدمات خود می پردازند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس تشریح کرد: تعداد ۳۸ شرکت در بخش ماشین‌آلات کشاورزی، ۶۰ شرکت در بخش آبیاری و ۷۲ شرکت در بخش کود، سم و بذر این نمایشگاه حضور دارند که 27 درصد مشارکت کنندگان از استان فارس و مابقی از استان های تهران، همدان، خراسان، خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی، مرکزی، هرمزگان، سمنان، کرمان، یزد، اصفهان، مازندران و کردستان هستند.

وی از حضور نمایندگان محصولاتی از کشورهای آلمان، ژاپن، ترکیه و چین در این نمایشگاه خبر داد و افزود: همزمان با برگزاری این رویداد همایشی با عنوان اهمیت خاک و منابع آبی در شرایط کنونی برگزار می شود، بنابراین تمامی علا قمندان، متخصصان و فعالان این عرصه و عموم بازدیدکنندگان می توانند تا روز جمعه مورخ سی ام فروردین ۱۳۹۸ همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ جهت بازدید از جدیدترین دستاوردها، خدمات و همچنین ماشینآلات و صنایع مربوط به حوزه صنعت کشاورزی به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی فارس مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل