کد خبر: 1516
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
انتظار - مهدویت

یک کارشناس مهدوی گفت: امنیت و آرامش واقعی در ابعاد روحی، ملکوتی، جسمی و اخلاقی تنها با ظهور محقق می شود.

به گزارش پیام خبر، حجت الاسلام عباس خادمیان، با اشاره به نامگذاری نهمین روز از دهه مهدویت با عنوان «دفاع، امنیت، آمادگی به سوی ظهور»، اظهار کرد: اندیشه و دکترین مهدویت، یکی از آموزه ها نسبت به آینده بشریت است و بشر منتظر به وضعیت مطلوب و نجات از وضعیت نامطلوب دست نمی یابد، مگر با ظهور حضرت حجت(عج).

این کارشناس مهدوی با اشاره به معنای انتظار فرج، بیان کرد: انتظار فرج یعنی بشریت نسبت به ظلم هایی که در اطرافش رخ می دهد، ناراضی و آرزومند درک امنیت و  وضعیت مطلوب در سایه آمدن منجی موعود(عج) باشد.

وی با بیان اینکه بنابر روایات انتظار فرج افضل العبادات است، تصریح کرد: یکی از شاخصه های جامعه منتظر، برقراری امنیت است. هر انسانی برای دستیابی به سعادت و کمال مطلوب تلاش می کند و آنچه که مانع پیشرفت و تکامل انسان در ابعاد اخلاقی و کمال انسان می شود، این است که امنیت در جامعه حاکم نباشد. امنیت و آرامش واقعی در ابعاد روحی، ملکوتی، جسمی و اخلاقی تنها در سایه ظهور برای بشر محقق می شود.

حجت الاسلام خادمیان با بیان اینکه در جامعه عصر ظهور امنیت فراگیر، جسمی، روحی، معنوی و ملکوتی برای بشر حاصل می شود، ابراز کرد: تا قبل از ظهور امنیت فراگیر و همسان با آن شرایط را کسی تجربه نکرده است. در جنگ جهانی اول و دوم شاهد اتفاقاتی در خاورمیانه بودیم که هر روز امنیت بشر در خطر بود و تدابیر و راهکاره های اتخاذ شده برای فراهم کردن امنیت برای بشریت هیچ نتیجه ای نداشت.

وی با بیان اینکه منتظر واقعی در نگاه فراگیر مدافع وضع مطلوب و حقوق بشر است، ادامه داد: یکی از اقدامات مهم برای تحقق وضعیت بهتر این است که اهداف متعالی، طرح و برنامه مناسبی را ارایه کنیم و  البته همه طرح ها و برنامه ها با التزام و اهتمام به اندیشه مهدویت و باور به وجود انسانی کامل و منجی ممکن می شود. اگر لحظه ای  زمین از انسان کامل و رهبر و ولایت تامه خالی باشد، هدایت و امنیت بشر از دست می رود.

حجت الاسلام خادمیان اضافه کرد: امروز بشر با وجود متفکران و سیاستمداران و ساز و کار و ساختارهای بزرگی همچون شورای امنیت و سازمان ملل به امنیت لازم دست نیافته است، چنین سازمان ها و ساختارهایی نمی توانند حقوق بشر و امنیت واقعی را در جامعه محقق کنند، امروز جنگ های مختلف به نام حقوق بشر اتفاق می افتد ولی نه تنها مدافع حقوق بشر نیست بلکه در پس آن ظلم های بسیاری رخ می دهد.

این کارشناس مهدویت با بیان اینکه در روایات حضور ولی و حجت خدا به عنوان رهبر و مدافع حقوق بشر تاکید شده است، گفت: در حال حاضر و در عصر غیبت هم حضرت حجت(عج) لحظه ای زمین را از عنایت خود خالی نمی کند و زمین و زمان از وجود حضرت بقیه الله(عج) بهره می برد و امام زمان(عج) مدافع حقوق بشر است.

حجت الاسلام خادمیان با اشاره به تلاش های حضرت  حجت(عج) برای برقراری صلح و امنیت در عصر ظهور، اظهار کرد: در دوران ظهور نخستین مکان هایی که امنیت در آنها برقرار می شود، مکه، مدینه و عراق است و در این عصر جمعیت بسیاری به حضرت حجت(عج) می پیوندند تا آرامش در دنیا شکل گیرد، آن وقت است که امنیت واقعی در سایه وجود حضرت بقیه الله(عج) برای بشریت میسر می شود.

این کارشناس مهدویت با اشاره به حدیث «اگر به شرق و غرب بروید، امنیت روانی و اقتصادی توسط منجی بشریت محقق می شود»، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، رزمندگان جبهه های حق علیه باطل با تاسی به طرح واره امام زمان(عج) و پیروی از اندیشه انتظار، توانستند در جبهه ها موفق شوند و امنیت نسبی را ایجاد کردند، امروز هم با اقتداء به اندیشه مهدویت و با پیروی از ولی فقیه که راه امام زمان(عج) ادامه می دهد، می توانیم حماسه آفرینی کنیم و دشمنان نمی توانند علیه امنیت کشور ما نقشه کشیده و توطئه کنند، زیرا ملت ما بیش از 40 سال است که امنیت خود را بر مبنای اندیشه دکترین مهدویت و بر محور انسان کامل تامین کرده است.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل