باز باران با ترانه!/ هوای شیراز بارانی شد

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید و کاهش محسوس دمای هوا در اکثر مناطق کشور گفت: اواخر وقت یکشنبه و اوایل وقت دوشنبه دو سامانه بارشی جدید از شمال غرب و جنوب وارد کشور می شود.

به گزارش پیام خبر، احد وظیفه، درباره وضعیت هوای مناطق مختلف کشور طی سه روز آینده، گفت: امروز 31 فروردین، در نوار شمالی، شمال غرب و غرب کشور بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در نواحی کوهستانی و مرتفع شمال غرب بارندگی به شکل برف و باران خواهد بود، افزود: روز یکشنبه 1 اردیبهشت، شدت فعالیت سامانه بارشی کاهش می یابد و در مناطق ذکر شده و بخش هایی از جنوب کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی با اشاره به کاهش 8 تا 10 درجه ای دمای هوا در روز یکشنبه، همزمان با نیمه شعبان، در نواحی شمال شرق کشور و وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور، گفت: اواخر وقت یکشنبه و اوایل وقت دوشنبه 2 سامانه بارشی جدید از شمال غرب و جنوب وارد کشور می شود.

وظیفه خاطرنشان کرد: روز دوشنبه در نواحی شمال غرب و غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس و به تدریج برای برخی نواحی مرکزی، جنوب، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: از اوایل شب یکشنبه و  طی روز دوشنبه در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل،  زنجان، دامنه های البرز در شمال استان های قزوین، البرز و تهران، بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: بیشترین مقدار بارش تجمعی مورد انتظار در جنوب آذربایجان غربی و شمال غرب کردستان بین 30 تا 60 میلیمتر و در سواحل گیلان و ارتفاعات البرز بین 20 تا 40 میلیمتر بارش باران و از روز دوشنبه به تدریج با تشدید جریان های شمالی، بارش باران در سواحل و بارش برف در ارتفاعات شمالی البرز تشدید می شود.

وظیفه با اشاره به کاهش 6 تا 8 درجه ای دمای هوا در روز دوشنبه 2 اردیبهشت در شمال غرب کشور، گفت: در این روز بیشترین بارندگی در نواحی شمال غبر و غرب دریای خزر خواهد بود.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب کشور طی روز سه شنبه، افزود: عمده فعالیت های سامانه بارشی در این روز در سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود و این سامانه بارشی اواخر روز چهارشنبه از شمال شرق کشور خارج می شود.

وی تاکید کرد: طی یکشنبه شب تا صبح سه شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه های البرزغربی، لغزندگی، کاهش شدید دید به سبب مه در جاده های کوهستانی البرز و شمال غرب پیش بینی می شود که  باعث ترافیک و اختلال، در  تردد جاده ای می شود.

وظیفه گفت: از  یکشنبه تا پنجشنبه موج کاهش نسبی دما  بین 5 تا 7 درجه از شمال غرب تا شمال شرق کشور پیش بینی می شود که  کاهش دما در استان های شمال غرب، تهران، استان های مرکزی کشور و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و  در شمال شرق و شرق صبح سه شنبه تا پنجشنبه  خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه در شمال غرب، غرب  و جاده های کوهستانی البرز و  شرایط جوی مخاطره آمیز، شامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هموطنان عزیز توصیه می شود ضمن پرهیز از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمال غرب کشور، با آگاهی از وضع هوای مسیر و  رعایت نکات ایمنی، ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند.

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: بارش های بهاری گاهی با تشدید بارش و همراه با رگبار باران است و بر این اساس در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بخصوص روز دوشنبه در مسیرهای ساحلی دریای خزر  پیش بینی می شود. 

وظیفه درباره وضعیت هوای پایتخت نیز گفت: برای آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

هوای تهران را همزمان با نیمه شعبان کمی ابری، در اواخر وقت افزایش ابر، در بعضی ساعات وزش باد اعلام کرد و گفت: آسمان تهران روزدوشنبه 2 اردیبهشت، نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل