کد خبر: 2024
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
آزمون کشوری کنکور آزمایشی هنر میدیا

نماینده سازمان سنجش در فارس با اشاره به اینکه زنان ۶۱ درصد داوطلبین کنکور فارس را تشکیل می دهند، گفت: کارت آزمون داوطلبین از امروز در سایت سازمان سنجش، آماده دریافت چاپ است.

به گزارش پیام خبر، علیرضا افشاری فر، امروز در نشست خبری کنکور سراسری، گفت: در سراسر کشور در سال ۹۷، تعداد داوطلبین یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ نفر بود و این رقم در سال ۹۸ به یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۱۲۴ نفر افزایش یافته است.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در فارس با اشاره به اینکه داوطلبین کنکور ۹۸ در فارس، تعداد ۹۳ هزار و ۱۷۸ نفر هستند که تعداد افزایش شرکت کنندگان هشت و ۴۴۴ نفر است، اظهارداشت: از این تعداد ۶۱ درصد داوطلب زن و ۳۹ درصد داوطلبان مرد هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز با یادآوری این مطلب که مطابق آمار سال گذشته گروه تجربی با ۵۰ هزار و ۶۹۹ نفر پرمخاطب ترین گروه آزمایشی هستند، اضافه کرد: تعداد ۱۵ هزار و ۷۷۰ نفر در گروه انسانی، گروه زبان با ۱۰ هزار و ۳۲۳ نفر، گروه ریاضی با ۹ هزار و ۵۴۶ نفر و در نهایت گروه هنر با ۶ هزار و ۸۴۰ نفر داوطلب به ترتیب گروه های مختلف آزمایشی هستند.

قائم مقام دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه از مجموع داوطلبین فارس، ۳۷ هزار و ۸۳۷ نفر در حوزه شهر شیراز به رقابت می پردازند و مابقی در ۳۴ شهر دیگر رقابت می کنند، یادآور شد: در فارس پنج برابر گروه ریاضی شرکت کنندگان در گروه علوم تجربی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه کارت شرکت در آزمون در تمامی گروه های پنج گانه به همراه برگ راهنمای شرکت در آزمون از امروز تا چهارشنبه ۱۲ تیرماه ۹۸ برای مشاهده و چاپ بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آماده است، افزود: داوطلبین می توانند با وارد کردن سریال کارت اعتباری و یا مشخصات سجلی، می توانند کارت خود را مشاهده کنند.

افشاری فر اظهارداشت: داوطلبینی که در بیش از یک گروه شرکت کرده اند، باید کارت هر ۲ گروه را تهیه کنند که گروه دوم بیشتر گروه های زبان یا هنر است.

قائم مقام دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه داوطلبین مهمترین کاری که در زمان چاپ کار انجام می دهند، چک کردن مشخصات است و افراد با مشاهده هرگونه مشکل باید به واحد مربوطه رفع نقص واقع در مجتمع رفاهی دانشگاه شیراز در خیابان ساحلی غربی، مراجعه کنند، افزود: واحد رفع نقص از سه شنبه از هشت تا ۱۲ صبح و ۱۴ تا ۱۸ به مدت ۲ روز در باشگاه دانشگاه فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه از امسال ۲ نوع دفترچه سئوال خواهیم داشت که بر اساس نظام جدید (۶-۳-۳) و یا نظام قدیم خواهد بود و بر اساس انتخاب زمان ثبت نام باید آن را مورد توجه قرار دهند، تاکید کرد: هرگونه معلولیت، نوع زبان، دین و سهمیه های خاص باید در کارت نوشته شده باشد چرا که به طور مثال برای برخی از معلولین منشی در نظر گرفته می شود.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که اگر کارت فاقد عکس و یا دارای عکس نامشخص باشد، داوطلب باید به واحد رفع نقص دانشگاه شیراز مراجعه کند، گفت: همراه داشتن کارت چاپ شده، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار در زمان ورود به سالن آزمون الزامی و افراد باید توجه داشته باشند کارت ملی قدیمی فاقد اعتبار است.

وی اظهارداشت: درهای سالن در ساعت هفت برای صبح و ۱۴ و ۳۰ دقیقه برای عصر بسته می شود و داوطلبین از آوردن وسایل اضافی خودداری کنند و وسایل الکترونیکی حافظه دار حتی اگر خاموش هم باشد به عنوان تقلب محسوب می شود.

به گفته افشاری فر، زمان آزمون گروه های علوم انسانی و ریاضی و فنی در صبح پنج شنبه، گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج شنبه سیزدهم تیرماه، گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه و گروه آزمایشی زبان های خارجی عصر جمعه چهاردهم تیرماه خواهد بود و در مجموع در حوزه شیراز ۱۷ حوزه مختلف آزمونی خواهیم داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل