کد خبر: 2027
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  • خبرنگار: محمدحسین نیکوپور
  • چاپ
«برگ هیچ درختی»

«برگ هیچ درختی» عنوان تازه ترین کتاب صمد طاهری نویسنده جنوبی است که از سوی نشر نیماژ عرضه شد.

به گزارش پیام خبر، این کتاب که در ۹ بخش داستانی است، از مجموعه آثاری است که طاهری بر اساس واقعیت گرایی نگاشته و خاص نوشتار این نویسنده جنوبی ساکن شیراز به شمار می رود.

صمد طاهری آبادانی ساکن شیراز؛ داستان‌نویسی متمایز، کسی که با رئالیسم خاص خودش جادویتان می‌کند. «زخم شیر» را به‌خوبی و تاثیرش بر حال‌وهوای داستان‌نویسی امروز به‌یاد داریم. حالا با رمانی کوتاه میخکوبمان می‌کند؛ با قصه‌ سیامک و عمو عباس، با فضای به‌شدت پایبند به واقعیت و در عین حال بسیار فراتر از آن. «برگ هیچ درختی» روایت برگ‌هایی‌ست متعلق به هیچ درختی؛ درخت هیچ! برگ‌هایی معلق میان زمان و مکان…

در بخشی از این کتاب که پشت جلد هم به آن اشاره شده، می خوانیم: «من آدمِ بی‌شرفی هستم. این را عمه‌کوکب گفته. و عمه‌کوکب هیچ‌وقت حرفِ بی‌ربطی نمی‌زند. خودم زنگ زده و خبرش کرده بودم. با وانت بارِ لکنته‌ای آمده بود. لابد اول رفته بود دادستانی و پولِ گلوله‌ها را پرداخته بود که دژبانی اجازه داده بود بیاید توی پادگان».

این کتاب رمان کوتاه ۸۰ صفحه‌ای است که روایتی از برهه‌ای خاص به‌دست می‌دهد و پیشتر در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی تهران به مخاطبان عرضه شده و با استقبال و تحسین مخاطبان و منتقدان ادبی مواجه شده بود و از ابتدای هفته جاری علاقه‌مندان به داستان ایرانی و به‌خصوص آثار صمد طاهری می‌توانند آن را از کتابفروشی‌ها بخواهند.

قیمت پشت جلد این کتاب ۱۴ هزار تومان است و شمارگان آن ۵۰۰ نسخه درج شده است؛ مجموعه شعر «قلب‌های کوچک شهر بزرگ» و مجموعه‌داستان‌های «سنگ و سپر» «زخم شیر» و «شکار شبانه» از دیگر آثار این نویسنده هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل