کد خبر: 2048
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
 • خبرنگار: محسن تورع
 • چاپ
سید کمال پاک فطرت مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: سه هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای سه هزار ۲۷۶ طرح روستایی ارائه شده است که ۱۸ هزار و ۲۴۵ شغل هم در این راستا ایجاد می شود.

به گزارش پیام خبر، سید کمال پاک فطرت، امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 14 تیر به مدت یک هفته، به عنوان روز و هفته دهیار مشخص شده است، گفت: مراسم هفته «دهیار» هفته آینده در شیراز برگزار می شود.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با تاکید بر اینکه بحث حوزه روستا در فارس متفاوت تر از استان های دیگر است چرا که این استان جز استان هایی است که بیشترین روستا را دارد، اضافه کرد: 2 هزار و 112 دهیاری در فارس وجود دارد که روستاهای بیش از 30 خانوار هستند و بالغ بر چهار هزار و 300 روستای دارای سکنه در فارس وجود دارد و بیش از چهار هزار روستا هم خالی سکنه است.

وی با اشاره به اینکه علی رغم گستردگی که فارس دارد، خدمات دهی و سرویس رسانی به روستاها به خوبی انجام می شود، اظهارداشت: نظارت بر این روستاها توان زیادی می خواهد و فرصت هایی که در روستاها وجود دارد، منحصر بفرد است.

پاک فطرت با یادآوری این مطلب که بحث آب و اشتغال 2 ضرورت مهم در روستاهای فارس به شمار می رود، افزود: بحران آب در بحث اشتغال هم تاثیر زیادی داشته است و این در حالی که کشاورزی در فارس حرف اول را می زند و از این رو تغییر الگوی مشاغل و کشت را شاهد بودیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در 18 ماه گذشته با همکاری سایر دستگاه ها، شاهد بودیم، اظهارداشت: امروز بیش از 300 مرکز پرورش قارچ در برخی از روستاها شکل گرفت.

به گفته مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، بالغ بر چهار هزار طرح در سامانه «کارا» ثبت شد که سه هزار و 227 طرح اشتغال واجد شرایط دریافت تسهیلات شناخته شدند و در بحث مناطق محروم تسهیلاتی را به روستائیان ارائه شده که 650 میلیون ریال تسهیلات دادیم که 764 شغل در پی آن ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در خصوص گردشگری ورود پیدا کردیم که انجمن روستاهای هدف گردشگری از این رو برای نخستین بار ایجاد شد، اضافه کرد: قریب به 75 مجموعه بوم گردی روستایی را در فارس مورد بهره برداری قرار گرفت و جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری در روستاها شناسایی شد و بوم گردی ها در ایام نوروز و تابستان فعال بوده و هستند و همچنین تسهیلات به طرح ها ارائه می شود و 2 بانک عامل برای ارائه تسهیلات اختصاص یافته است.

پاک فطرت افزود: باید افرادی که آشنای با گردشگری باشند برای بوم گردی معرفی شوند چرا که اگر چنین نباشد ضرر به گردشگری وارد می شود و امروز هم «قلات» به خاطر عدم توجه به روستای «فست فود» تبدیل شده و قابلیت زیبای گردشگری خود را از دست داده است.

وی با اشاره به اینکه روستاهای ما در گذشته مولد بودند اما متاسفانه به خاطر بی توجهی ها به مصرف کننده مبدل شده است، اظهارداشت: سه هزار و 380 میلیارد ریال تسهیلات برای سه هزار 276 طرح روستایی ارائه شده است که 18 هزار و 245 شغل هم در این راستا ایجاد می شود.

این مقام مسئول افزود: بالغ بر هفت هزار نفر عضو شورای روستایی در فارس وجود دارد و در سال گذشته قریب به 150 شغل توسط دفتر روستایی استانداری فارس ایجاد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.