محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت

معاون رئیس جمهور با اشاره به وجود بیش از 80 هزار طرح نیمه تمام در کشور گفت: برای اتمام طرح‌های نیمه تمام کشور 43 هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گزارش پیام خبر، محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد اظهار داشت: به استناد تحریم‌هایی که تاکنون اعمال شده، ایران اسلامی در حال حاضر سپری کردن سخت‌ترین تحریم است.

وی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا هیچ فایده‌ای ندارد، افزود: عملکرد آمریکا و ایران نشان داده که ایران به هیچ عنوان به دنبال بمب هسته‌ای نبوده و همیشه به تعهدات خود پایبند است و در مقابل آمریکا هم به هیچ عنوان به تعهدات خود متعهد نبوده و نیست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، افت شدید درآمد را یکی از چالش‌های جدی دولت در شرایط کنونی دانست و گفت: پرداخت هزینه‌های پرسنلی و صرفه جویی 62 هزار میلیارد تومانی در هزینه‌های دولت از جمله اقدامات در دستور کار جدی دولت است.

نوبخت با بیان اینکه برای اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی کشور43 هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده است، تصریح کرد: هنر ما این است که بتوانیم در شرایط حساس کنونی با تدبیر و صرفه جویی هزینه‌های طرح‌های نیمه تمام که قابلیت اتمام دارند با به سرانجام برسانیم.معاون رئیس جمهور، حمایت از طرح‌های راه‌آهن و آب را از جمله اولویت‌های اجرایی دولت دانست و بیان کرد: اگر طرح‌های نیمه تمام راه‌آهن و آب در استان یزد تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند، به طور قطع حمایت شده و اعتبار لازم به از سوی کشور پرداخت می‌شود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر 80 هزار طرح نیمه تمام در سطح کشور وجود دارد، گفت: اعتبارات استانی در سه ماهه اول پرداخت شده است.رئیس سازمان برنامه بودجه کشور با بیان این‌که برنامه دولت برای ایجاد اشتغال جدید مشخص است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است شرایط ایجاد اشتغال برای بیش از 986 هزار نفر در سطح کشور و برای استاد یزد بیش از 26 هزار نفر ایجاد شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

سیاسی

گفتگو و تحلیل