سبک زندگی

دبیر علمی هفتمین سمپوزیوم خودمراقبتی و آموزش بیمار گفت: ۶۳ درصد مرگ و میرها به دلیل سبک زندگی غلط است.

به گزارش پیام خبر، الهام شکیبازاده در نشستی خبری گفت: رعایت بهداشت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خودمراقبتی است و می‌تواند به سادگی مانع بروز بسیاری از بیماری‌ها شود. وی با بیان اینکه قطع مصرف بی‌رویه داروها می‌تواند نقش مهمی در خودمراقبتی داشته باشد، بیان کرد: گاهی استفاده بی‌رویه از این داروها، خود باعث بروز بیماری‌های مختلف می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دوم مردادماه روز جهانی خودمراقبتی است، تصریح کرد: گروه‌های مختلف پزشکی و ارتقای سلامت در این سمپوزیوم شرکت کرده‌اند و تلاش می‌شود با آموزش سبک زندگی درست، آمار بیماری‌ها را کاهش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ۶۳ درصد مرگ و میرها به دلیل سبک زندگی نادرست است و بر اساس آمارهای جهانی، از ۵۷ میلیون مرگ در سال گذشته، ۳۶ میلیون آن به خاطر سبک زندگی نادرست بوده است.

رئیس هفتمین سمپوزیوم و چهارمین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار نیز در این نشست گفت: دوسوم مرگ و میرها و بیماری‌های غیرواگیر، ناشی از سبک زندگی غلط است.

عبدالرحمان رستمیان گفت: بیشترین بار بیماری‌های غیرواگیر ناشی از سبک زندگی غلط است. از همین رو به دنبال اجرای برنامه‌هایی برای ارتقای سلامت جامعه و مردم هستیم. وی با اشاره به شاخص‌های ارتقای سلامت گفت: بررسی‌ها و مطالعات نشان داده است بیش از ۵۰ درصد مردم، تحرک و فعالیت فیزیکی لازم را ندارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل