کد خبر: 2236
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
کودکان کار - کودک کار - گل فروش

مدیر کل بهزیستی تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد کودکان کار از اتباع بیگانه هستند، گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان باید مورد توجه افکار عمومی قرار گیرد تا افرادی که نیازمند خدمات ما هستند از خدمات بهتری بهره مند شوند.

به گزارش پیام خبر، داریوش بیات نژاد، در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب موضوع ماده 16 در مرکز اخوان برگزار شد، گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابان باید مورد توجه افکار عمومی قرار گیرد تا افرادی که نیازمند خدمات ما هستند از خدمات بهتری بهره مند شوند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران گفت: همه ارکان حاکمیت به دنبال صیانت و ارتقای کیفی کودکان کار می باشند و به دنبال این هستند تا هیچ گونه آسیبی متوجه این کودکان نشود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 260 تا 270 کودک کار از خیابان های سطح شهر تهران جمع آوری شده اند که جمع آوری این کودکان کار توسط شهرداری و با همکاری ان جی اوها بوده است.

این مقام مسئول افزود: امیدواریم زیرساخت های ما برای جمع آوری سایر کودکان کار آماده شود که تا هفته آتی این امر محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه 70 درصد از کودکان کار از اتباع کشورهای دیگر هستند، گفت: در آیین نامه ساماندهی کودکان کار 12 دستگاه دارای نقش و وظیفه هستند و طبق قانون تکدی گری برای همه افراد جرم محسوب می شود.

وی افزود: غربالگری و ساماندهی کودکان کار در مرکز فوریت های اجتماعی شهرداری تهران صورت می گیرد و پس از غربالگری، افرادی که فاقد سرپرست و اوراق هویتی و سرپرست باشند در این مراکز نگهداری می شوند.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل