کد خبر: 2238
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
سفری به سرزمین وحی

یک مجموعه از اپلیکیشن های جدید با نزدیک شدن به موسم حج ۱۴۴۰ هجری برای تسهیل در ادای مناسک حجاج بیت الله الحرام ارایه می شود.

به گزارش پیام خبر، با نزدیک شدن به موسم حج 1440 هجری، یک مجموعه از اپلیکشین مدرن بر سیستم های گوشی های همراه « «Androidو AOS»» به تازگی تهیه شده است، به طوری که این اپلیکیشن جدید همه تسهیلات و کمک را به حجاج بیت الله الحرام در طول حج امسال ارایه می دهد.

حجاج در مناسک حج می توانند بدون رنج و مشقت با روش صحیح اعمال خود را ادا کنند.

در همین حال، شش اپلیکشین جدید در سیستم گوشی های همراه در طول حج 1440 هجری وجود دارد که کمک ها و تسهیلاتی را به منظور خدمت به حجاج بیت الله الحرام ارایه می دهد.

مناسک حج و عمره

اپلیکیشن مناسک حج و عمره، یک مجموعه ویژه ای است که به حجاج بیت الله الحرام در ادای مناسک به روش صحیح کمک می کند. این اپلیکیشن برنامه های کامل را برای ادای مناسک حج و مجموعه ای از دعاها را فراهم می کند. همچنین جزییات کاملی درباره حج و انواع آن و زمان احرام و تعداد طواف در این اپلیکیشن وجود دارد.

این اپلیکیشن شامل مجموعه ای از سوال ها و فتواها درباره حج و عمره است.

تعیین مسیر حج و عمره

این اپلیکشین شامل مجموعه ای از خدمات است، به طوری که این اپلیکشین را اداره پست عربستان راه اندازی کرده است. این اپلیکیشن شامل نقشه های جغرافیایی با همه اطلاعاتی است که حجاج و زایران به آن نیاز است، اپلیکیشن شامل آدرس ها، اردوگاههای حج، خیابان ها، تقاطع هاست. همچنین خدمات زمان نماز و وضعیت آب و هوا را ارایه می دهد.

محل طواف

این اپلیکشین مجموعه از خدمات مورد نیاز حجاج و زایران را ارایه می دهد که مهمترین آن خدمات «مرا راهنمایی کن» است که همه جزئیات مسیر صحیح هتل ها یا خیمه هایی که حجاج در آن اقامت دارند، ارایه می دهد.

این اپلیکیشین راهنمای حرم است و همه اماکن در چارچوب بیت الله الحرام مانند پله های برقی، آسانسور، سرویس های بهداشتی، وضوخانه و بسیاری از خدمات دیگر مورد نیاز حجاج را فراهم می کند.

همچنین اطلاعات روشن و ساده ای درباره مناسک عمره و حج و اشتباه های شایعی که حجاج در آن قرار می گیرند، ارایه می دهد تا به آنها کمک کند از اشتباهها را تکرار نکنند. این اپلیکیشن نقشه های دقیق و تصاویر مهم مورد حجاج هنگام زیارت شان را ارایه می دهد. آداب زیارت در حرم مدنی را به حاجی توضیح می دهد.

یکی از خدمات این اپلیکیشین راهنمای صوتی است که حاجی می تواند شرح مفصلی از مناسک حج و عمره را با زبان های مختلف بشنود.

بهداشت

اپلیکیشن بهدشات(صحة) مجموعه ای مشاوره های پزشکی است که پزشکان و متخصصان معتبر در عربستان ارایه کردند. همه این مشاوره ها با صدا و تصویر است و درمان را برای حجاج تسهیل کرده است.

ما همه ایمن هستیم

این اپلیکیشن به حجاج این امکان را می دهد که هر حادثه اضطراری را با استفاده از عکس یا ویدیو گزارش دهد. این اپلیکیشن کمک می کند تا به سرعت در مدت زمان کوتاه تعامل برقرار شود و خطر کاهش یابد.

کتاب حج

اپلیکیشن کتاب حج، به حجاج بیت الله الحرام کمک می کند تا همه مناسک را به طور صحیح و ساده بدون کمک از دیگران درک کند. این اپلیکیشن یک دایره المعارف بزرگ شامل همه اطلاعات درباره فریضه حج و راههای صحیح ادای آن است. بیش از 55 فیلم ویدیویی آموزشی در این اپلیکیشن وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل