کد خبر: 2240
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹
  • خبرنگار: محسن تورع
  • چاپ
کسب و کار نوین

رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس گفت: رتبه ایران در فضای کسب و کار ۱۲۸ و این در صورتیست که رتبه امارات ۱۱ و رتبه عمان ۷۸ است، باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم.

به گزارش پیام خبر، امید ماهرانی، امروز در نشست با کارشناسان و فعالان این حوزه که در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، گفت: امروز شرکت‌هایی موفق هستند که ایده‌های نو و نوین داشته باشند و همین شرکت‌ها با وجود تحریم رو به رشد هستند.

رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه هدف ما این است که ایده های نو را در استان فارس بیاییم به آن اهداف و مد نظر در جامعه جهانی برسانیم، اظهارداشت: ایران در چند سال آینده عضو سازمان تجارت جهانی می‌شود و اگر تحریم‌ها لغو و ایران عضو این سازمان شود، تمام شرکت‌های خارجی به سمت ایران خواهند آمد و آن روز ما باید با ایده ها و فکرهای جدید و آماده کردن زیرساختها آنها را به سرمایه گذاری در ایران جذب کنیم.

وی با اشاره به اینکه اینکه مشکلات استان فارس با برنامه‌ریزی قابل حل است، عنوان کرد: مشکلات خارج از استان هم باید بررسی شود و در این کمیسیون اطلاعاتی آماده و برای ارائه در جلسه شورای گفتگو عرضه کنیم.

ماهرانی با تاکید بر لزوم ارتباط صنعت با کسب و کارهای نوین، گفت: ما این آمادگی را داریم با برنامه ها و ایده های جدید ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و نو پا با صنعت را برقرار کنیم و ما می توانیم واحدهای آرندی شرکت ها را راه بیندازیم تا مذاکراتی انجام شود و به نتیجه مطلوب برسد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم اتاق بازرگانی در این دوره بهبود فضای کسب و کار استان است، گفت: استان فارس در حال حاضر رتبه پنج کشور را دارد که جایگاه بسیار خوبی است اما باید این را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به رتبه کسب و کار ایران اظهار داشت: رتبه ایران در فضای کسب و کار ۱۲۸ است در صورتی که رتبه امارات ۱۱ و رتبه عمان ۷۸ است، باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم. 

ماهرانی افزود: در آینده در این کمیسیون ما با برقراری ارتباط بین شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، ارائه شیوه های بازاریابی، گسترش فعالیت شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین در بازار، ایجاد واحد مشاوره یرای شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، اعزام و پذیرش هیئت های تجاری در زمینه کسب و کارهای نوین و شرکت های دانش بنیان در زمینه اصلاح زیرساختهای لازم و حمایت مورد نیاز از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین گام برخواهیم داشت.

خاطر نشان می شود، در پایان این نشست اساتید دانشگاه و فعالین در این بخش نکته نظارات و راهکارهای خود را ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل