هاشم پور، نشست خبری معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از گشایش نماد اوراق مشارکت شهرداری شیراز در بورس تهران خبر داد و گفت: این نماد با عنوان «مشیر ۱۱۲» مشخص شده است.

به گزارش پیام خبر، محمدهادی هاشم پور، با اشاره به اینکه شیراز نخستین کلانشهر کشور است که در بورس تهران مشمول گشایش نماد اوراق مشارکت شده است، گفت: به منظور انجام معاملات ثانویه، نماد معاملاتی اوراق مشارکت شهرداری شیراز از چندی پیش در بورس اوراق بهادار تهران گشایش یافت.

معاون مالی اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه این اوراق از طریق شعب بانک شهر مورد پذیره نویسی قرار گرفته است، افزود: اوراق مشارکت شهرداری شیراز با توجه به احراز شرایط پذیرش در فهرست بازار بدهی بورس اوراق بهادار تهران با نماد معاملاتی «مشیر 112» درج شده و به مبلغ 6 هزار میلیارد ریال قابل خرید و فروش است.

وی، هدف از عرضه این اوراق را تامین منابع مالی مورد نیاز جهت تکمیل خط یک و احداث خط 2 قطار شهری شیراز عنوان و تصریح کرد: در قانون بودجه سال 97 دولت، انتشار 80 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت پیش بینی شده بود و در این راستا شهرداری شیراز نسبت به انتشار 6 هزار میلیارد ریال اوراق اقدام کرده است.

بنا به گفته معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، مدت مشارکت این اوراق چهار ساله و مقاطع پرداخت سود علی الحساب آن هر سه ماه یک بار در نظر گرفته شده است ضمن اینکه باز پرداخت اصل و سود این اوراق از سوی بانک شهر ضمانت شده است.

وی افزود: این اوراق معاف از مالیات، قابل معامله در بورس و همچنین نزد سیستم بانکی کشور از مزیت وثیقه گذاری برخوردار است و دارندگان این اوراق می توانند بصورت آنلاین یا از طریق مراجعه به کارگزاری های بورس نسبت به خرید و فروش آن اقدام کنند.

هاشم پور گفت: متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به پایگاه بورس کشور به نشانی www.tse.ir  نسبت به دریافت اطلاعات تکمیلی اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل